Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Je to pro mě asi největší událost, prozradil před Interem fanda AC Pulkrab

Praha – Od malička fandí milánskému AC a už ve čtvrtek Matěj Pulkrab se Spartou nastoupí na domovském stánku Rossoneri na San Siru. Soupeřem však nebude oblíbený celek, nýbrž jeho městský rival Inter. Útočník pražského celku tak bude mít o motivaci postaráno a rád by se proti gigantovi předvedl. Přímý přenos utkání sledujte ve čtvrtek od 20:30 na ČT sport nebo na webu ctsport.cz.

Matěj Pulrkab
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Fandím mu odmala, takže je to pro mě asi největší událost," řekl devatenáctiletý Pulkrab. "Je to největší rival AC Milán a je to krásnější o to, že budeme hrát na San Siru, kde hraje zápasy i AC," dodal český reprezentant do 21 let.

"Začalo to ještě v době, kdy jsem hrál hokej. S bráchou jsme si chodili kopat na zahradu a já musel být v bráně, protože brácha je starší," uvedl Pulkrab. "Vždycky jsem byl Dida, protože se mi líbil a chytal za AC Milán, takže to byla jasná volba," připomněl brazilského gólmana, který v AC strávil deset let a dvakrát s ním vyhrál Ligu mistrů.

Pulkrab si může zápas s rivalem oblíbeného celku na San Siru užít i díky tomu, že ani jednomu ze soupeřů o nic nejde. Sparta má kolo před koncem jistý postup z prvního místa, zatímco Inter je odsouzený k poslední příčce. "Jsme rádi, že tam jedeme v této pozici. Ale pořád je to významný evropský klub a chceme se ukázat jako tým i jako jednotlivci," uvedl.

Je nám líto, video expirovalo.
Pulkrab: I když máme jistý postup, chceme udělat dobrý výsledek

Ani o motivaci Interu nepochybuje. "Přemýšlel jsem, jak to postaví, ale určitě nebudou chtít prohrát, skončit špatně ve skupině a pohoršit si jméno v Evropě," myslí si Pulkrab, který v Evropské lize i díky rozsáhlé marodce Sparty nastoupil ke čtyřem zápasům a vstřelil jednu branku.

"Je to pro mě náročnější, protože je to poprvé, co jsem zažil takové vytížení mezi dospělými, a je to o hodně těžší než v dorostu," prohlásil Pulkrab. "Ale zase jsem toho neodehrál tolik, abych mohl říct, že jsem unavenej," uvedl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy