Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Je to pohřeb italského fotbalu, píše tisk o ostudné prohře Lazia

Řím - Fotbalisté Lazia Řím podle médií podali v odvetě osmifinále EL se Spartou ostudný výkon a přispěli k nejhoršímu vystoupení italských klubů v pohárech za posledních 15 let. Deník Corriere dello Sport dokonce po prohře 0:3 ohodnotil výkon všech hráčů i trenéra Stefana Pioliho známkou nula.

Lazio - Sparta
zdroj: ČTK

"Ostuda na Olympijském stadionu, Itálie se loučí s Evropou," uvedl v titulku deník Gazzetta dello Sport, který také připomněl, že po vyřazení Juventusu v osmifinále Ligy mistrů nebude mít Serie A poprvé od ročníku 2000/2001 zástupce ve čtvrtfinále evropských pohárů. Servítky si nebral ani list La Repubblica, který před týdnem po remíze 1:1 v Praze psal, že Lazio je jednou nohou ve čtvrtfinále.

"Zostuzeno Spartou, Lazio konečně dotáhlo sebezničení do konce," připomněl spory vedení klubu s fanoušky. "Zatímco AS Řím a Juventus se rozloučily s Ligou mistrů důstojně, Lazio končí s ostudou. Jako bychom úplně zapomněli to, v čem jsme kdysi vynikali - umění bránit. Byl to pohřeb italského fotbalu," dodal.

Deník Corriere dello Sport pro změnu ohodnotil výkon všech hráčů Lazia, kteří zasáhli do zápasu, nulou. Nejnižší známku dostal také trenér Pioli. "Nikoho nešlo šetřit, všichni zasloužili nulu. Především Hoedt s Biševacem hráli katastrofálně," napsal deník na adresu stoperů Lazia.

V mírnějším tónu psal server Tuttosport: "Lazio má za sebou smolný večer jak z nočních můr. Julišův třetí gól před přestávkou zatloukl poslední hřebík do rakve, protože po pauze už domácí neměli síly bojovat. Lazio mohlo být posledním italským zástupcem v pohárech, místo toho ho ze hřiště i Evropské ligy vyprovodil pískot fanoušků."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy