Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Je na to příliš brzy. Do budoucna je to stále mým snem, uvedl Xavi k odmítnutí Barcelony

Nabídku trénovat Barcelonu zatím odmítl, v budoucnu s ním ale počítejte. Bývalý španělský reprezentant a kapitán katalánského velkoklubu Xavi, který aktuálně trénuje katarský tým Al Sád, se nežene na ostře sledovanou trenérskou židli ve Španělsku. Podle něj je na to ještě brzy.

Xavi
zdroj: ČTK/AP

Xavi nabídku vést Barcelonu dostal minulý týden na schůzce se sportovním ředitelem klubu Ericem Abidalem a výkonným ředitelem Oscarem Grauem. "Je to pravda, ale odmítl jsem," uvedl mistr světa i Evropy pro deník El Mundo Deportivo. "Především proto, že je na to příliš brzy. Nicméně do budoucna je to stále mým snem," přidal.

Místo Xaviho, který patří k největším osobnostem historie Barcelony, se nakonec týmu ujal bývalý kouč Betisu Sevilla Quique Setién. U vedoucího týmu španělské ligy nahradil odvolaného Ernesta Valverdeho.

Xavi za Barcelonu odehrál rekordních 767 zápasů a s klubem slavil čtyři triumfy v Lize mistrů a osm ligových titulů. V roce 2015 odešel do katarského celku Al Sád, kde loni v květnu ukončil hráčskou kariéru a začal trénovat.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy