Následuje
Paralympijský magazín

Jarošík bude hrát druhou španělskou ligu, míří do Deportiva Alavés

Madrid - Po ukončení smlouvy s pražskou Spartou si Jiří Jarošík dlouho hledal nové působiště. Nakonec pětatřicetiletý obránce míří do španělského druholigového Deportiva Alavés, se kterým podepsal smlouvu na tuto sezonu.

Jiří Jarošík
zdroj: ČTk

Jarošík už ve Španělsku působil v letech 2010 a 2011, kdy oblékal dres prvoligové Zaragozy. Nyní si zahraje tamní druhou nejvyšší soutěž, v níž je Alavés po dvou kolech s jedním bodem na 16. místě.

Rodák z Ústí nad Labem byl poslední dvě sezony kapitánem Sparty, ale na jaře už nedokázal navázat na dřívější formu. Letenský klub v létě nevyužil opci na jeho služby a umožnil své dřívější opoře připravovat se individuálně. Spekulovalo se o tom, že o Jarošíka stojí australské kluby ze Sydney a Melbourne. Sám hráč preferoval zahraničí a nevyloučil ani návrat do Ruska, kde před lety působil v CSKA Moskva a Samaře.

Třiadvacetinásobný reprezentant si během bohaté kariéry vyzkoušel také angažmá v Birminghamu a v Chelsea, s níž získal mistrovský titul. Ligu vyhrál i s Celticem Glasgow, CSKA a opakovaně se Spartou. Vysoký obránce v české lize působil ještě v Liberci, celkem v ní odehrál 187 duelů a dal 27 branek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy