Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropský pohár žokejů 2020

Jarolímův debut v reprezentaci? Rozlučka v Mladé Boleslavi proti Arménii

Praha - Nadcházející trenér reprezentace Karel Jarolím si svůj debut v reprezentaci odbyde v Mladé Boleslavi, kde zároveň dostane prostor pro rozlučku se svým klubem. Český národní tým se poprvé pod jeho vedením představí proti Arménii 31. srpna v 19:15.

Karel Jarolím
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Mám radost, že se to takhle zajímavě sešlo. V Boleslavi jsem přece jen strávil dva a půl roku, což nelze hodit za hlavu. Navíc mi klub dovolil odejít k reprezentaci a ještě ji poprvé povedu právě tady," uvedl Jarolím. "Moc se na to těším, premiéra proti Arménii snad bude úspěšná. Věřím i v podporu fanoušků," dodal nástupce Pavla Vrby, který po neúspěšném mistrovství Evropy odešel do Machačkaly.

V Mladé Boleslavi se reprezentační A-tým představí vůbec poprvé. Dosud zde hrála pouze jednadvacítka. V roce 2008 se ve středočeském městě konalo mistrovství Evropy hráčů do 19 let.

Čeští fotbalisté se s Arménií utkají popáté. Naposledy s ní změřili síly v roce 2013 v kvalifikaci o mistrovství světa. V Jerevanu vyhráli 3:0, ale doma prohráli 1:2, což je stálo účast v baráži. Hlavní postavou soupeře je ofenzivní záložník Henrik Mchitarjan, nová posila Manchesteru United.

"Arménie se v poslední kvalifikaci utkala i s novým mistrem Evropy Portugalskem a odehrála s ním velmi slušné zápasy, což hovoří o její síle. A dobře si pamatuju i to, jak nás pozlobila doma v předposlední kvalifikaci. Máme každopádně už teď dost materiálu, abychom soupeře dokázali zmapovat," prohlásil Jarolím.

"Užitečné je i to, že se herně podobá Ázerbájdžánu, s nímž se utkáme v říjnu. Sice teď mám ještě klubové povinnosti, ale zároveň se začínám zodpovědně připravovat na práci u reprezentace. Času na společnou přípravu bohužel bude málo, ale uděláme všechno, abychom byli úspěšní," dodal.

Zápas s Arménií bude pro Jarolímův výběr generálka na vstup do kvalifikace MS, kterou zahájí 4. září v Praze na Letné proti Severnímu Irsku. V říjnu reprezentaci čeká dvojzápas v Německu a s Ázerbájdžánem a v listopadu duel s Norskem. Posledním soupeřem ve skupině je San Marino. Vstupenky na utkání s Arménií budou v prodeji od 8. srpna na webu vstupenky.fotbal.cz v cenových relacích 100 a 200 korun.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy