Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jarolíma z Hamburku by chtěl druholigový Mnichov 1860

Berlín - Český fotbalový záložník David Jarolím, který dostal od bundesligového Hamburku svolení v zimě odejít do jiného týmu, by mohl zamířit do druholigového Mnichova 1860. Podle mnichovského deníku Merkur se s Jarolímovým manažerem už sešel sportovní ředitel klubu Florian Hinterberger a listu potvrdil velký zájem o služby dvaatřicetiletého exreprezentanta, který v Hamburku plní už jen roli náhradníka. "Tento typ hráče by pro nás byl ideální. Chybí nám někdo na černou práci," uvedl Hinterberger.

David Jarolím
zdroj: Hamburk SV

"Jarolím je dříč, který udává na hřišti tón a směr. Takový, kdo se vydá z posledního, když je potřeba," vychválil přednosti bývalého kapitána Hamburku, který bude moct i přes platný kontrakt v zimě odejít zadarmo. "Otázka je, zda si ho budeme moct dovolit a zda bude Jarolím připraven hrát za čtvrtinu svého obvyklého platu," není si Hinterberger jistý příchodem českého defenzivního středopolaře, který podle Merkuru v Hamburku pobírá ročně 800 000 eur (20,4 milionu Kč) čistého.

Prezident Mnichova 1860 Dieter Schneider tomu však věří i na základě zkušenosti s dřívějším přestupem bývalého Jarolímova spoluhráče Collina Benjamina. "S Benjaminem se nám taky podařilo vejít se do našich platovým možností," poznamenal.

Pro Jarolíma by přesun do Mnichova nebyl cestou do neznáma. Dříve působil v mládežnických výběrech slavnějšího Bayernu Mnichov, za který nastoupil i k jednomu zápasu, a poté tři sezony hrál v nedalekém Norimberku. Za Hamburk nastupuje od roku 2003 a klub s ním po skočení hráčské kariéry počítá jako s trenérem mládeže.

V Mnichově 1860 by nebyl prvním Čechem. V minulosti za aktuálně osmý tým druhé německé ligy hráli bývalí reprezentanti Roman Týce a Tomáš Votava nebo Michal Kolomazník.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy