Následuje
Volejbalový magazín

Jablonec získal útočníka Pekharta z Tottenhamu

Jablonec nad Nisou - Fotbalisty Jablonce posílil útočník Tomáš Pekhart, který do severočeského klubu přestoupil z Tottenhamu. V novém působišti dnes podepsal smlouvu na 3,5 roku. Dvacetiletý Pekhart měl v londýnském klubu, který jej v minulém roce pustil na hostování do pražské Slavie, smlouvu až do roku 2011, ale Jablonec jej po dlouhých jednáních vykoupil. Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny. Pekhart touží ve čtvrtém týmu ligy dostát pověsti talentovaného útočníka, jehož kariéru ve druhé polovině minulého roku přibrzdila zlomenina zánártních kůstek.

"Jeho angažování je důležitým okamžikem ve vývoji klubu. Po dobrých výsledcích z minulého roku, kdy se nám dařilo v lize a ve hře jsme i v domácím poháru, jsme se rozhodli rozšířit útočnou sílu mužstva. Tomášovi věříme a doufáme, že pomůže posunout klub k evropským pohárům," uvedl prezident jabloneckého klubu Miroslav Pelta.

Poslední zápas v lize odehrál Pekhart za Slavii loni v květnu, kdy pomohl Pražanům při hostování z Tottenhamu k obhajobě titulu dvěma brankami ve třinácti odehraných zápasech. V červnu si poranil nohu v kvalifikačním utkání jednadvacítky v San Marinu. Pak sice odcestoval na mistrovství světa dvacítek, ale hned ve druhém utkání na konci září proti Brazílii si nohu pochroumal znovu a od té doby nehrál. V Londýně absolvoval operaci a pak trénoval individuálně.

V Jablonci by vicemistr světa do 20 let z roku 2007 mohl vytvořit kvalitní ofenzivní sestavu společně se členem širšího reprezentačního kádru Davidem Lafatou a spoluhráčem z jednadvacítky Janem Vošahlíkem. Pekhart zamířil do Tottenhamu jako velký talent ve svých šestnácti letech z pražské Slavie, ale do prvního týmu se neprosadil, i když v rezervním celku pravidelně patřil k nejlepším střelcům.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy