Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jablonec prohrál v Plzni, ztratil druhé místo

Plzeň – Fotbalisté Plzně se otřepali s ropačitého začátku ligové sezony a v sedmém kole porazili ambiciózní Jablonec, který tak ztratil průběžné druhé místo. Musí se strachovat i o další příčky, dotáhla se na něj právě Plzeň, po nedělních zápasech se navíc může dále propadnout. Liberci nakonec stačila remíza s Olomoucí, aby se odpoutal od konkurence a přinejmenším do zítřejšího zápasu dotahujících Bohemians mu s jednobodovým náskokem patří druhé místo.

Plzeň – Jablonec
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Přestože Plzeň v domácím zápasu s Jabloncem otevřela skóre díky Ďurišově trefě v osmé minutě, musela se v průběhu utkání bát o vítězství. Nejprve totiž ve 32. minutě srovnal Lafata a v nastavení prvního poločasu se Jablonec ocitl ve vedení po gólu Kopice. Nakonec Viktorii pomohla penalta, kterou v 65. minutě proměnil Horváth. O vidinu alespoň jednoho bodu připravil hosty v 79. minutě Ďuriš, který přidal svoji druhou trefu v zápasu, v nastavení se potom ještě změnilo skóre na 4:2 díky Kolářovi.

FC Viktoria Plzeň – FK Baumit Jablonec 4:2 (1:2)

Branky: 5. a 80. Ďuriš, 65. Horváth z pen., 90.+1 Kolář - 32. Lafata, 45.+1
Kopic. 

Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Urban. ŽK: Hora - Lafata. Diváci: 5 810.

Liberečtí fotbalisté přivítali Olomouc plni nadějí. Mohli se odpoutat od skupiny třináctibodových týmů, která dosud okupovala druhé až čtvrté místo ligové tabulky. Nakonec se jim to nepodařilo. O výsledku se přitom fotbalistům obou týmů podařilo rozhodnout na úplném začátku utkání. Skóre otevřel už ve druhé minutě domácí Štajner, po dalších třech minutách ale vyrovnal Schulmeister – a stav 1:1 platil i po zbylých 86 minutách.

FC Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 2. Štajner - 5. J. Schulmeister.

Rozhodčí: K. Hrubeš - Košec, Jiřík. ŽK: Vácha - Škerle, Navrátil, Kučera. ČK: 15. Nezmar (Liberec). Diváci: 4 930.

Naopak jednoznačně skončil souboj dvou týmů z dolní části tabulky Slovácka a Českých Budějovic. Ačkoli v poločase platil stav 0:0, Slovácko díky trefám Doška a Pavelky získalo tři body, díky kterým si výrazně polepšilo a dotáhlo se na Duklu. Naopak České Budějovice jsou spolu s Baníkem jedním ze dvou týmů, kterým zatím patří jediný bod.

1. FC Slovácko – SK Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 50. Došek, 73. Pavelka.

Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Handlíř. ŽK: Košút, Kubáň - Machovec, Stráský, Čirkin. Diváci: 4 950.

Hlavní zprávy