Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k nominaci na hokejový Turnaj Karjaly

Jablonec opouští opora obrany. Břečka přestoupil do turecké Kasimpasy

Jablonec přichází o svého klíčového stopera a trenér Petr Rada si bude muset poradit stejně jako před rokem. Tomáš Břečka totiž přestoupil do turecké Kasimpasy, kde bude jeho spoluhráčem i reprezentační záložník David Pavelka. Pětadvacetiletý Břečka podepsal se čtrnáctým celkem ligové tabulky smlouvu na tři a půl roku.

Tomáš Břečka
zdroj: ČTK

Stoper Břečka přišel do Jablonce v létě 2018 z mateřského Slovácka. V severočeském týmu odehrál 40 ligových utkání a vstřelil dva góly. Celkem v 98 zápasech nejvyšší soutěže zaznamenal tři branky a jednu asistenci.

"Přestup je překvapivý i pro mě. Nechtěl jsem vědět o potenciálních zájemcích o mé služby, abych měl čistou hlavu na přípravu. Nečekal jsem, že bych teď během zimy mohl někam přestoupit, natož do tak velkého zahraničního klubu. Přestup se nakonec uskutečnil během pár dní," řekl Břečka.

Pavelka mu Kasimpasu doporučil. "Ani jedna jeho odpověď nebyla negativní, všechno mi vychválil - jak tréninkové centrum, tak fungování klubu, Istanbul, městečko, ve kterém bydlí, zkrátka všechno, co se týče života v Istanbulu a v klubu. V přestupu hrál velkou roli, protože je samozřejmě velká výhoda jít do zahraničí, kde už působí nějaký Čech," uvedl Břečka, který má z obrovského Istanbulu trochu obavy.

"Jsem toho názoru, že na život ve velkoměstě se připravit nedá. Budu si muset až na místě zvykat na jinou kulturu i prostředí. Samozřejmě jsem se na to ptal Davida a říkal mi, že bydlí trochu za městem, takže se budu snažit sehnat bydlení co nejblíže jemu," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy