Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Šumavský MTB Maraton České spořitelny

Jablonec hodlá v boji o finále zachránit sezonu

Jablonec - Fotbalový Pohár České pošty ve středu pozná prvního finalistu. Vzejde ze souboje Jablonce a Sparty, která před odvetou na severu Čech drží průběžné vedení 1:0 z prvního utkání. Pražanům jde o to, aby se po třech letech dostali do finále a dál živili šanci na "double". Jablonec hraje v semifinálové odvetě "o všechno". Pokud vypadne, ztratí téměř všechny šance zahrát si v příští sezoně evropské poháry, protože v lize je jeho ztráta na čelo už propastná. Přímý přenos zápasu vysílá od 15:55 ČT4 a www.sportzive.cz.

Jablonec - Sparta
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Je to pro nás takové utkání roku," připustil domácí kouč František Komňacký, jehož tým v neděli srazil do kolen další domácí nezdar a porážka 0:2 s pražskou Duklou. Jablonec musí minimálně jednou skórovat, aby udržel šance na postup. Finalista poháru z roku 2010 má Spartě co vracet: letos s ní prohrál oba ligové zápasy, z posledních jedenácti soutěžních utkání vyhrál s letenským týmem jen dvakrát.

"Porážka 0:1 venku pro nás v pohárové matematice není moc dobrá. Na druhou stranu ale není ani to dvojutkání rozhodnuté. Pořád máme reálnou šanci a té se musíme držet," prohlásil Komňacký.

Ani Sparta nepůjde do zápasu v optimálním rozpoložení. V lize znovu přišla o vedení poté, co o víkendu jen remizovala s Teplicemi a v čele ji vystřídal Liberec po pondělní výhře v Ostravě. Sparťané teď prý upínají pozornost k poháru, v němž touží po šestém triumfu. Rádi by ve středu zopakovali výkon, kterým v prosinci došli v Jablonci k ligové výhře 4:2.

"Hráčům se mohou vybavit vzpomínky na poslední utkání, které se nám na tomto stadionu povedlo, ale spoléhat na to nebudeme. Pro někoho to může představovat motivaci, jiný si na závěrečný podzimní duel ani nevzpomene," uvedl trenér Martin Hašek. Změny v sestavě oproti posledním zápasům neplánuje.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy