Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Rallysprint 2020

Ivo Viktor bude u losu kvalifikace fotbalového Eura

Nyon - Jedním z aktérů nedělního losování kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy, které se uskuteční v roce 2016 ve Francii, bude i Ivo Viktor. Spolu s brankářem československých šampionů z roku 1976 los v Nice provede dalších dvanáct gólmanů, kteří Euro v minulosti vyhráli.

Ivo Viktor s fotbalistou roku Petrem Čechem
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Vedle jednasedmdesátiletého Viktora se o rozdělení rekordního počtu 53 reprezentací do skupin postará například Fabien Barthez, Peter Schmeichel, Dino Zoff, Andreas Köpke nebo Antonis Nikopolidis. Ceremoniál bude tradičně uvádět generální sekretář UEFA Gianni Infantino spolu s Ruudem Gullitem a Bixentem Lizarazuem.

Reprezentace byly před losem rozděleny do šesti výkonnostních košů. V prvním jsou mimo jiné obhájci titulu Španělé, ve druhém je Česká republika a v posledním je i kvalifikační debutant Gibraltar. Los národní celky rozřadí do osmi šestičlenných a jedné pětičlenné skupiny. Z nich na Euro, kterého se poprvé zúčastní 24 reprezentací, postoupí vždy první dva týmy a nejlepší celek z třetích míst. Osm zbývajících reprezentací z třetích příček si zahraje v baráži.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy