Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

"Ivánek" Horník se vrací do fotbalu jako ředitel v Chomutově

Chomutov - Ivan Horník, jedna z hlavních postav největší korupční aféry v českém fotbale, začne v pondělí pracovat jako sportovní ředitel třetiligového Chomutova. Někdejší funkcionář Sparty a Žižkova se tak téměř po osmi letech oficiálně vrací na fotbalovou scénu. Jeho angažování potvrdil deníku MF Dnes šéf chomutovského klubu Jiří Záruba.

Ivan Horník
zdroj: isifa/LN autor: Tomáš Krist

Dvouletý disciplinární trest si Horník odpykal už v roce 2006, ale ve stejném roce odešel od soudu s desetiletým zákazem činnosti ve fotbale. Zbytek trestu mu byl nedávno prominut a jeho dlouholetý přítel Záruba mu vzápětí nabídl místo v severočeském klubu. Chomutov zatím hraje jen o záchranu ve třetí lize, ale Horník už naznačil, že ho chce dostat výš.

Horníkova minulost šéfa klubu neznepokojuje. "Znám Ivana jako člověka, který fotbal umí dělat, něco dokázal. Zajímá mě po profesní stránce," komentoval jeho angažování.

Chomutov bude od příští sezony hrát na novém stadionu, který by měl splňovat i ligová kritéria, včetně vyhřívaného trávníku a tribunami pro 4 800 diváků.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy