Následuje
Studio fotbal - Extra

Ivan Hašek v emirátech skončil, může tak kandidovat na předsedu ČMFS

Dubaj/Praha - Český fotbalový trenér Ivan Hašek definitivně ukončil působení u mužstva Al-Ahlí Dubaj, s nímž před týdnem vybojoval titul. Ukončením angažmá ve Spojených arabských emirátech si Hašek uvolnil ruce v rozhodování, zda bude kandidovat na post předsedy Českomoravského fotbalového svazu, což musí oznámit nejpozději do pátku 5. června.

Ivan Hašek
autor: Krumphanzl Michal

"Měli zájem o to, abych zůstal, ale nakonec jsme se domluvili, že zde skončím," sdělil pětačtyřicetiletý fotbalový internacionál. O jeho setrvání přitom neusilovali jen bohatí šejkové, kteří klub vlastní, ale i tamní média a fanoušci. Jenže Haška už nezviklali, jeho návrat do vlasti je nezvratný.    

Přesto dnes zatím nechtěl potvrdit, zda ukončení trenérského poměru znamená současně jeho kandidaturu na post šéfa českého fotbalu. "Stále platí, že mě po návratu do Prahy čekají různé schůzky a pak své rozhodnutí včas oznámím," dodal Hašek.    

Na oficiální oznámení kandidatury ale příliš času nemá. V pátek totiž vyprší termín podání přihlášek, neboť valná hromada se uskuteční již 27. června v Praze. Tam by mělo být nové svazové vedení zvoleno. Dosud jediným oficiálním kandidátem na post prvního muže českého fotbalu tak zůstává majitel Viktorie Žižkov, podnikatel Luděk Vinš.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy