Kooperativa NBL 2023/2024

Italský pohár je kořistí Interu. Finále s Juventusem rozhodlo prodloužení

Fotbalisté Interu Milán vyhráli po jedenácti letech Italský pohár. Ve finále porazili obhájce trofeje Juventus 4:2 po prodloužení a soutěž vyhráli poosmé. Svěřenci Simoneho Inzaghiho mají teoretickou šanci na double, v lize ztrácejí dvě kola před koncem dva body na vedoucí AC Milán.

Lautaro Martínez
zdroj: Reuters autor: Alberto Lingria

Inter vedl od 7. minuty zásluhou Barelly, ale v úvodu druhého poločasu se Juventusu povedl bleskový obrat. Sandro a Vlahovič skórovali v rozmezí necelých dvou minut. Turínský tým si však nakonec nepříliš povedenou sezonu v lize, v níž neskončí lépe než třetí, pohárovým triumfem nevynahradil.

V 78. minutě fauloval Bonucci a Calhanoglu z penalty vymetl horní roh branky. Poslal tím finále do prodloužení, v němž o výhře Interu rozhodl z dalšího pokutového kopu Perišič. Stejný hráč pak krásnou střelou z hranice velkého vápna přidal čtvrtý gól milánského celku.

Finále Italského fotbalového poháru v Římě:

Juventus Turín - Inter Milán 2:4 po prodl. (2:2, 0:1)

Branky: 50. Alex Sandro, 52. Vlahovič - 99. z pen. a 102. Perišič, 7. Barella, 80. Calhanoglu z pen.