Paralympijský magazín

Italský kouč Lippi se kvůli brzkému vyloučení pustil do sudího

Řím - Pořádně nazlobený na rozhodčího Wolfganga Starka byl po středečním utkání kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Irům kouč italských fotbalistů Marcello Lippi. Německému sudímu ostře vyčetl brzké vyloučení útočníka Giampaola Pazziniho, který musel už ve čtvrté minutě po faulu na hostujícího Johna O'Shea předčasně pod sprchy a domácí pak hráli skoro celé utkání o deseti.

Marcelo Lippi
zdroj: Wikipedia

"Tohle není správné. Devadesát minut o deseti hráčích - za co? Na mezinárodní úrovni? Tohle není správné nikdy a nikde," vztekal se italský kouč, podle něhož si Pazzini vůbec nepočínal zákeřně. Také podle televizních záběrů se zdálo, že šlo o běžný hlavičkový souboj.

Italové nakonec remizovali

Lippi zašel s kritikou sudího hodně daleko. "Diskutujeme o našich rozhodčích v Serii A, ale podívejte se na ty zahraniční," pokračoval zkušený trenér. Oslabení Italové i v deseti dlouho drželi vedení, ale minutu před koncem nakonec inkasovali vyrovnávací trefu na 1:1.