Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Italské fotbalové reprezentaci má vrátit lesk Mancini

Italský kouč Roberto Mancini dlouho bez angažmá nezůstal. Třiapadesátiletý kouč, který minulý týden předčasně ukončil angažmá v Petrohradu, se dohodl s italským svazem, že převezme reprezentaci své země. Ta nepostoupila na světový šampionát do Ruska, když neuspěla v baráži se Švédskem a poté byl od týmu odvolán trenér Gian Piero Ventura. Smlouvu podepsal na dva roky s možností prodloužení angažmá do mistrovství světa 2022 v Kataru. Podle informací listu Gazzetta dello Sport si třiapadesátiletý kouč u reprezentace vydělá dva miliony eur ročně. 

Roberto Mancini
zdroj: isifa/EPA autor: JONATHAN BRADY

"Myslím, že pro mne nastal ten správný čas. Trénovat národní mužstvo by si každý pokládal za čest. Já v reprezentaci debutoval v roce 1978 v týmu do čtrnácti let a být trenérem, to je to nejkrásnější," řekl bývalý reprezentační útočník.

Na lavičce nahradí Gian Piera Venturu, který byl odvolán po překvapivém vyřazení Itálie v baráži o postup na MS se Švédskem. "Prožíváme těžké období a čeká nás hodně práce," konstatoval Mancini, jehož prvním úkolem bude připravit hráče na mistrovství Evropy 2020. "Už mnoho let jsme ME nevyhráli. Chci se stát tím, kdo národní tým dovede na nejvyšší úroveň. Nebude to snadné, budeme muset makat, ale můžeme to dokázat," dodal.

První zatěžkávací zkouška Manciniho čeká 28. května, kdy se Itálie utká v přípravném duelu v St. Gallenu se Saúdskou Arábií. Před oznámením nominace hodlá kontaktovat mimo jiné i kontroverzního útočníka Maria Balotelliho, který v národním týmu nedostal šanci od roku 2014. "Určitě o něm budu uvažovat. Je to jeden z hráčů, které bychom rádi viděli ve formě, jakou měl na Euru 2012," uvedl. 

Mancini v minulosti trénoval několik předních klubů, mimo jiné Inter Milán, Galatasaray či Manchester City, který dovedl v roce 2012 k prvnímu anglickému titulu po 44 letech. Naposledy působil v Petrohradu, v neděli se ale s bohatým ruským klubem dohodl na předčasném ukončení smlouvy platné do roku 2020. Největší favorit na uvolněný post Carlo Ancelotti minulý týden nabídku svazu odmítl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy