Následuje
SP Německo

Irsko chce být dodatečně připsáno na světový šampionát

Johannesburg (JAR) - Irsko chce být 33. účastníkem fotbalového mistrovství světa v Jihoafrické republice. Prezident FIFA Sepp Blatter dnes v Johannesburgu prohlásil, že se irskou žádostí bude ve středu zabývat výkonný výbor mezinárodní fotbalové federace. Francie vyřadila Irsko v baráži gólem, který padl po ruce útočníka Thierryho Henryho. Irskou žádost o opakování zápasu FIFA dva dny po odvetném utkání zamítla. Dnes však Blatter na odborné konferenci v JAR informoval o tom, že se Irové obrátili na vedení federace s dotazem, zda by jejich tým mohl být dodatečně připsán do listiny šampionátu.

Kvůli Henryho ruce se bude na středečním zasedání výkonného výboru FIFA jednat i o možném využití brankových rozhodčích na závěrečném turnaji mistrovství světa. Kontroverzní situace z prodloužení odvetného zápasu baráže mezi Francií a Irskem podle Blattera ukázala, že hlavní rozhodčí potřebují na hřišti větší pomoc.

Dvojici rozhodčích za brankami letos testuje UEFA v zápasech Evropské ligy. Pokud výkonný výbor FIFA jejich zavedení doporučí, bude mít konečné slovo březnové zasedání pravidlové komise v Curychu. Blatter se naopak opět vyslovil proti využití videozáznamů.

Ve středu se výkonný výbor FIFA sejde na mimořádném zasedání v Kapském Městě. Hovořit se na něm původně mělo především o současné rozsáhlé sázkařské aféře v evropském fotbalu a o incidentech z baráže. Nyní tak program jednání rozšířily i další body, včetně možných změn systému kvalifikace MS; podle Blattera by dosavadní systém barážových utkání mohl skončit.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy