Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Inter Milán přechází do čínských rukou, Morrati prodává svůj podíl

Milán - Čínská obchodní společnost Suning Commerce Group se stane majoritním vlastníkem fotbalového Interu Milán. Podle agentury Reuters koupí 68,55 procenta akcií osmnáctinásobného italského mistra za 270 milionů eur (zhruba 7,3 miliardy korun).

Massimo Moratti s trofejí pro vítěze Ligy mistrů
zdroj: AP autor: Antonio Calanni

Bývalý prezident Interu Massimo Moratti prodá celý svůj podíl v klubu, který činí 30 procent. Dosavadní majoritní vlastník Erick Thorir z Indonésie zmenší svůj podíl v klubu na 31 procent a zůstane prezidentem.

"Tohle je pro Inter zcela nová příležitost dále růst, Čína se stane jeho druhým domovem. Zdroje Suningu umožní Interu vrátit se ke slavným časům a přilákat největší hvězdy z celého světa," uvedl šéf společnosti Čang Ťin-tung.

Čínský miliardář chce, aby se Inter do pěti let zařadil mezi špičkové světové kluby. Do portfolia jeho firmy patří od konce loňského roku i čínský ligový klub Ťiang-su Su-ning.

V italské lize jsou kluby na rozdíl třeba od anglické Premier League většinou v rukou domácích majitelů. Další výjimkou v Serii A je vedle Interu ještě Boloňa, kterou vlastní Kanaďan Joey Saputo.

Čínský prezident Si Ťin-pching je náruživým fanouškem fotbalu a převzetí Interu čínskou společností je v souladu s jeho plánem vytvořit z Číny globální sportovní impérium. Čínského majitele má také pražská Slavia a z nejlidnatější země světa má být také nový hlavní sponzor české ligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy