Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Horokros

Infantino se pustil do kritiky Itálie kvůli rasismu. Jejich přístup je absurdní a nepřijatelný, řekl

Tvrdou kritiku na adresu italských funkcionářů vyslal do světa prezident mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino, jemuž se nelíbí přístup k rasismu na Apeninském poloostrově. Po třech případech urážení hráčů tmavé pleti v nové sezoně Serie A, které zůstaly nepotrestány, je šéf světového fotbalu obvinil ze "zakrývání pravdy".

Prezident FIFA Gianni Infantino
zdroj: ČTK/PA autor: Joe Giddens

Ve čtyřech úvodních kolech italské ligy se terčem rasistických pokřiků stali minimálně tři hráči – Romelu Lukaku z Interu Milán, Franck Kessié z AC Milán a naposledy Dalbert Henrique z Fiorentiny. Ani v jednom případě však nepřišly od vedení ligy, svazu či od policie tresty.

"Nechápu, proč máme zakrývat pravdu, nemluvit o tom nebo tvrdit, že to není nic vážného. Takhle to být nesmí. To je nepřijatelné, absurdní a překvapivé," řekl Infantino v rozhovoru pro Sky Italia.

"Je to k naštvání, protože Itálie je země, kterou lidé milují, kde se dobře žije a jí, kde je kultura," přidal Švýcar Infantino, jehož rodiče byli italskými imigranty.

"Tohle by měla být moderní, občanská a slušná země. A myslím, že se ubírá špatným směrem," dodal prezident FIFA, jenž vyzval národní federaci, aby více spolupracovala s kluby a místní policií.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy