MČR v půlmaratonu

Ibrahimovic se blýskl ve svém novém dresu PSG gólem

Washington - Zlatanu Ibrahimovicovi stačily při úvodním startu v dresu Paris St. Germain pouze necelé tři minuty hry na to, aby poprvé v novém působišti skóroval. Na první vítězství si ale švédský útočník bude muset ještě počkat, francouzský klub na zámořském turné nakonec remizoval ve Washingtonu s klubem DC United 1:1.

Zlatan Ibrahimovič
zdroj: EPA autor: Björn Larsson Rosvall

Ibrahimovic se prosadil po individuální akci ve vápně střelou k tyči. Zápas v prvním poločase přerušila na 45 minut bouřka, po znovuzahájení pak ještě před přestávkou vyrovnal Dwayne De Rosario z penalty.

Ibrahimovic přišel do pařížského celku z AC Milán, v PSG podepsal tříletou smlouvu a podle médií by měl jeho plat činit 14 milionů eur ročně. Spolu s ním opustil italský velkoklub i obránce Thiago Silva, který momentálně startuje s Brazílií na olympijských hrách v Londýně.