Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kanoistika

Ibrahimovic: Kdybych byl v AC Milán od začátku sezony, vyhráli bychom Serii A

Zlatan Ibrahimovic plní přání fanoušků AC Milán a v poslední době se i díky němu veze slavný klub na vítězné vlně. Naposledy porazil mistrovský Juventus, předtím druhé Lazio a z lednového jedenáctého místa se fotbalisté AC vyšplhali už na páté. Švédský kanonýr k tomu přispěl pěti góly. "Mrzí mě, že jsem přišel až v půlce sezony. Kdybych tady byl od začátku, vyhráli bychom ligu. Takhle měli naši rivalové kliku," říká se skromností sobě vlastní Ibrahimovic.

Zlatan Ibrahimovic
zdroj: ČT4/AP autor: Spada

Do Milána se vrátil po Vánocích, když mu skončilo angažmá v Los Angeles Galaxy. Vítaly ho davy nadšených fanoušků, i proto, že právě s ním je spojený poslední titul z roku 2011.

V posledních dvou zápasech osmatřicetiletý Ibrahimovic vždy penaltou přispěl k výhře nad favoritem. V úterý proti Juventusu díky obratu v pěti minutách z 0:2 na 4:2, předtím AC zostudilo doma Lazio 3:0.

Zda prodlouží smlouvu, neprozradil. "Jsem starý, ale to není žádné tajemství. Věk je jen číslo. Pravdou ale je, že už na tom fyzicky nejsem jako ve dvaceti, musím to vyvážit inteligencí," tvrdí jeden z nejlepších útočníků na světě a král střelců italské ligy, což v roce 2012 dokázal jako dosud poslední hráč milánského AC.

Klub po jeho příchodu ožil. "Jsem prezident, trenér a hráč. Smůla je, že placený jsem jen jako hráč," dodal s úsměvem švédský kanonýr.

"A jestli zůstanu v Miláně? Ještě měsíc si to tady budu užívat, pak se se uvidí, co se stane. Jen mě to mrzí kvůli fanouškům, možná už mě naživo neuvidí," dodal tajemně. Kvůli koronaviru se totiž sezona dohrává na prázdných stadionech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy