Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Ibrahimovič je někde jinde, uznal Vaclík a byl rád, že od něj neinkasoval

Stockholm - Brankář Tomáš Vaclík prožil takřka ideální 27. narozeniny. V přípravném utkání ve Švédsku zlikvidoval tři velké šance, v jedné z nich vychytal hlavní domácí hvězdu Zlatana Ibrahimoviče a výraznou měrou přispěl k remíze 1:1. Po zápase byl vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího celku.

Tomáš Vaclík v zápase ve Švédsku
zdroj: ČTK/AP

"Těšil jsem se, protože to vyšlo akorát na moje a Suchošovy narozeniny. Musím říct, že to byly ideální narozeniny, zápas jsem si užil. I s vlastním výkonem jsem docela spokojený. Tušil jsem, že ten zápas asi úplně bez práce nebude, když má soupeř vepředu Zlatana, a to se potvrdilo," řekl Vaclík po zápase, při němž slavil narozeniny i gólmanův spoluhráč z Basileje Marek Suchý. Vaclík v zápase zneškodnil tři velké šance, dvě v první půli a druhou po změně stran.

"Nejtěžší byl asi ten druhý zákrok. Tam jsem měl veliké štěstí. Myslím, že on ještě podklouzl. Kdyby to dal trochu výš, nebo někam trochu jinam, tak bychom prohrávali 0:1. Naštěstí mi to dal do nohou," podotkla reprezentační dvojka za Petrem Čechem, který kvůli zranění chyběl ve čtvrtek doma proti Skotsku i tentokrát ve Stockholmu. Hned v šesté minutě se na Vaclíka po chybě Tomáše Sivoka řítil Ibrahimovič, ale gól nedal.

"Když vystihl tu rozehrávku, balon mu trošku odskočil, měl to na delší nohu. Snažil jsem se co nejdéle čekat, abych mu to nějak neulehčil. Pak jsem se roztáhl a trefil mě do kolena," podotkl Vaclík. Cenil si, že mu Ibrahimovič nedal gól. "Je to fajn. Už před zápasem mi psal (bývalý spoluhráč) Mára Čech, že od Zlatana dostal gól akorát z penalty, že je zvědavý na mě. Jsem rád, že jsem od něj gól nedostal," prohlásil Vaclík.

S blížícím se závěrem prý bylo na trávníku vidět, že Ibrahimovič chce rozhodnout. "Ke konci to začal Zlatan trošku hecovat se Suchošem, ty jejich souboje začaly trochu jiskřit. Ale myslím, že jsme ho jinak moc k ničemu nepustili. Ve hře ale šlo vidět, že jak pohybově, tak technicky i silou byl úplně jinde než všichni další hráči na hřišti," mínil Vaclík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy