Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

I kdyby byla Premier League ukončena, myslím, že titul bude patřit Liverpoolu, řekl Čeferin

O zisku jejich titulu už nikdo nepochyboval. Jenže pak přišel koronavirus, přerušení soutěže a fotbalisté Liverpoolu od té doby nevědí, zda skončí jejich dlouhé čekání na triumf v Premier League, či nikoliv. Trochu více klidu do jejich řad teď nalil předseda UEFA Aleksander Čeferin, podle jehož slov by "reds" měli být novými šampiony Premier League, i kdyby byla soutěž předčasně ukončena.

Slavící Roberto Firmino z Liverpoolu
zdroj: ČTK/PA/ autor: Nick Potts

Jejich čekání už je skutečně dlouhé. Ligový titul naposledy Liverpoolští získali před 30 lety. Nyní mají k ukončení černé série skutečně blízko, jelikož je dělí od trimfu šest bodů z devíti zbývajících zápasů. Jenže Premier League zatím kvůli koronaviru stojí.

Vedení ligy dosud o osudu soutěže nerozhodlo, chtělo by však sezonu dokončit v červnu a v červenci bez diváků. Ani to zatím není vůbec jisté, protože restart Premier League bude záležet na uvolnění vladních opatření kvůli pandemii, která si ve Velké Británii zatím vyžádala 52 tisíc nakažených a pět tisíc mrtvých.

Čeferin, který spolu s UEFA vyzval soutěže k maximální snaze přerušenou sezonu dokončit, je nicméně přesvědčený, že Liverpool by měl v každém případě být vyhlášen mistrem. "Nevidím žádný scénář, ve kterém by titul nezískal Liverpool," řekl v rozhovoru pro slovinský deník Ekipa24.

A to i v případě, že by byla Premier League ukončena a zbytek soutěže by se nedohrával jako například v Belgii. "Je jasné, že fanouškům by se nelíbilo, kdyby Liverpool oslavil titul na stadionu bez diváků nebo by mu byl přidělen vedením ligy. Ale ať už to bude jakkoliv, myslím, že titul Liverpool dostane," dodal Čeferin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy