Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Hušbauer si plácl s Cagliari, Sparta podepsala Picaulta

Praha - Fotbalový reprezentant Josef Hušbauer definitivně opouští pražskou Spartu a bude rok hostovat v italském Cagliari, které má i opci na přestup. Finanční kompenzaci nebudou po dohodě kluby zveřejňovat, letenský celek by ale měl dostat až milion eur (asi 28 milionů korun) a další tři miliony v případě přestupu. Sparta také definitivně podepsala první jarní posilu, kterou se stal mladý americký útočník Fabrice Picault, který dosud nastupoval v nižší americké soutěži.

Josef Hušbauer
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Věděli jsme, že Pepa jednou Spartu opustí, protože jsme s ním v létě uzavřeli dohodu, že pokud zájem Cagliari bude trvat dál a jednání se obnoví v zimním přestupovém období, nebudeme mu bránit v odchodu," řekl člen představenstva Sparty Jakub Otava. "V létě to pro nás byla nepředstavitelná věc i s ohledem na to, že jsme nechtěli pouštět nejlepšího hráče a nejlepšího střelce před předkoly evropských pohárů. Dodrželi jsme slovo a nechceme mu dál bránit v jeho kariéře," dodal.

Cagliari stálo o Hušbauera už v létě, kdy si devítinásobného reprezentanta vyhlédl jako posilu trenér Zdeněk Zeman. Český kouč byl o Vánocích kvůli špatným výsledkům odvolán, ale ani po příchodu jeho nástupce Gianfranca Zoly neztratil aktuálně 18. celek Serie A o záložníka zájem.

"Zola vyznává stejné herní pojetí a o Pepíka taky stál. Potkali se spolu a na Pepovi ta schůzka zanechala velký dojem," řekl Hušbauerův agent Ondrej Chovanec. "Calgiari Pepíka celou dobu sledovalo a rozhodně nekupují zajíce v pytli. Hodně o něj stáli. I proto dokázali zaplatit nadstandardní peníze za hostování, které se pak změní na přestup. Pepovi dokonce dali jeho oblíbené číslo 22, které vzali někomu jinému," dodal.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista je odchovancem Sparty. Přes angažmá na Žižkově, v Příbrami a Ostravě se na Letnou vrátil v roce 2011 a postupně se vypracoval mezi klíčové postavy týmu. V lize má odehráno 149 zápasů, v nichž nastřílel 39 branek, z toho 32 v dresu Sparty.

Na Letné by rádi viděli Kopice

Sparta nyní musí řešit, jak Hušbauera nahradí. Během podzimu si vyzkoušela hru bez něj ve chvíli, kdy gólového záložníka trápilo zranění. To se do středu zálohy stáhl jinak pravý záložník Bořek Dočkal. Nyní by se z toho mohla stát stálá varianta, pokud se povede dotáhnout příchod Jana Kopice z Jablonce pro pravou stranu.

"Máme připravené určité kroky. Jedním z hráčů, o které máme zájem, je i Kopic," potvrdil Otava. "Jednání probíhají už delší dobu, ne až v reakci na intenzivní jednání v posledních dnech. Máme ale stanovené určité hranice, kam jsme ochotni v rámci transferu zajít, takže bude hodně záležet na představách druhé strany," dodal.

Picault se upsal na rok

Na Letnou přichází také první posila jara Fabrice Picault, který ve Spartě podepsal smlouvu na jeden rok. "Neříkám, že sem přichází jako nosný hráč. Ale kvalitou i schopnostmi rozšíří naše ofenzivní možnosti," uvedl kouč. "Je to nadstandardně rychlý hráč, který může nastupovat pod hrotem nebo na obou křídlech," prohlásil kouč letenských Vítězstlav Lavička. 

Americký útočník či křídelní hráč s haitským pasem dosud nastupoval v nižší americké soutěži North American Soccer za Fort Lauderdale Strikers. Picault, přezdívaný v zámoří pro svou rychlost Gazela, v minulé sezoně nastoupil za floridský tým ke 24 zápasům – z toho šestkrát šel na hřiště jako střídající hráč – a dvanáctkrát se trefil do branky soupeřů.

Picault už jednou štěstí v Evropě zkoušel, v šestnácti odešel shodou okolností do italského Cagliari, kde nastupoval za mládežnický tým. Do prvního mužstva se ale nikdy neprobojoval. Pak se podle vlastních slov objevil ještě na testech v PSG, kde ale neuspěl a vrátil se zpět do Spojených států.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy