Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Hušbauer: Ještě se můžeme poprat o první místo ve skupině

Porážka s Ukrajinou na domácí půdě sice zkomplikovala české fotbalové reprezentaci cestu za vítězstvím ve skupině Ligy národů, ale poraženecká nálada v týmu není. „Věřím, že máme šanci se porvat o první místo,“ konstatoval záložník Josef Hušbauer před pondělním přípravným zápasem s Ruskem.

Josef Hušbauer (vlevo) a Stanislav Tecl na tréninku reprezentace
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Ukrajinci po výhře v Uherském Hradišti vyhráli i doma nad Slovenskem a jsou zatím stoprocentní. Hušbauer ale dál věří v první místo ve tříčlenné skupině, v níž hrají každý s každým doma, venku. Nejlepší celek postoupí v nové soutěži mezi elitu do Ligy A a bude mít jistou účasti v play-off dodatečné kvalifikace o mistrovství Evropy, naopak nejhorší tým spadne do Ligy C. Může se stát, že k prvenství ve skupině budou za určitých okolností potřebovat vše vyhrát.  

"Všichni jsme viděli, že Ukrajina je silný mančaft. Tím, že teď vyhráli 1:0 nad Slovenskem, to jen potvrdili. Ale já věřím, že máme šanci urvat body a ještě se porvat o první místo," řekl Hušbauer na tiskové konferenci před pondělním přípravným zápasem v Rusku.

Reprezentace podle něj musí v Rostově na Donu navázat na zlepšený výkon z druhého poločasu s Ukrajinou. "První půle se nám nepovedla, neplnili jsme některé věci, které jsme měli. Druhou půli už to bylo vyrovnané. Věřím, že když navážeme a předvedeme větší kvalitu dopředu, dostaví se výsledky," uvedl záložník Slavie.  

Je nám líto, video expirovalo.
Reprezentace se chystá na zápas s Ruskem

Hušbauera překvapilo Rusko postupem do čtvrtfinále MS. "To nečekal nikdo, ale myslím, že to bylo zasloužené. Hráli velmi dobře a jejich styl se mi líbil,“ dodal tvůrce hry českého výběru. "Víme, že Rusko má trochu jiný tým než na mistrovství. Viděli jsme jejich zápas v Turecku, víme, jak hrají. Vzadu jsou velmi kompaktní, silnou stránkou je defenziva. Bude velmi těžké se do nich dostat, ale věřím, že na to kvalitu máme," dodal Hušbauer.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy