Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Louny a Poděbrady

Hummels po sprše urážek v Edenu: Tohle nejsou fanoušci, ale chuligáni

Praha - Fotbalisté Německa nezašli pozdravit po závěrečném hvizdu kvalifikačního duelu v Česku hostující sektor. Byli totiž z chování vlastních fanoušků znechuceni. Rušili totiž při hymnách a minutě ticha, zpívali chorály s nacistickým podtextem, zazněl fašistický pozdrav i urážky tamního svazu nebo útočníka Tima Wernera.

Mats Hummels (uprostřed) slaví se spoluhráči vstřelený gól
zdroj: imago sportfotodienst autor: Marc Schueler

"Katastrofa, hrozné," zlobil se střelec vítězného gólu Mats Hummels. "Tohle nejsou fanoušci, ale chuligáni. Tihle lidé ničí fotbal a dělají to vědomě. Proto je třeba dohlédnout na to, aby neměli přístup na stadiony. Nic takového během našich zápasů nechceme poslouchat," dodal.

Mužstvo v jeho gestu podpořil i prezident svazu Reinhard Grindel. Na _Facebooku napsal, že si uvědomuje, že je třeba vážit si podpory přátelských fanoušků. "Ale nikdy nestrpíme fašistické, rasistické, ponižující nebo homofobní projevy nenávisti. Takovým potížistům musíme - tým, fanoušci a svaz - společně čelit," uvedl šéf německého fotbalu.

"Tima Wernera uráželi, ponižovali, pak začali křičet další hnusy. Zcela se od toho distancujeme, nechceme s tím nic mít. Proto jsme také k sektoru nezašli. Mrzí nás to kvůli těm, kteří nic takového nedělali," konstatoval Hummels.

Werner, který hraje bundesligu za Lipsko, si útoky na svou osobu vysvětloval tím, že šlo o příznivce konkurenčních klubů. Žádný nejmenoval, ale naznačil, že jde o východoněmeckého rivala Dynamo Drážďany. "Ví se, co je tu (za město, pozn. autora) nedaleko, takže si můžete domyslet, odkud to přichází," komentoval jednadvacetiletý kanonýr.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy