Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Hulkův plat vyvolal vzpouru mezi fotbalisty Zenitu

Petrohrad - V ruském velkoklubu to vře. V letním přestupovém oknu klub za velké peníze nakoupil hvězdy světové třídy a teď se mu proti jejich lukrativním kontraktům vzbouřili domácí hráči. "Chápal bych to, kdyby Hulk hrál jako Messi a Witsel jako Iniesta. Tak to ale není. Jsou sice dobří, ale rozhodně ne tolik, aby dostávali třikrát větší platy," stěžuje si kapitán ruského nároďáku a petrohradský veterán Igor Denisov. Za své výroky skončil v juniorce.

Hulk za Petrohrad
zdroj: ISIFA

Denisov potvrdil vážnost svých slov, když odmítl nastoupit do zápasu s Křídly Sovětů Samara. Momentálně nejlepší střelec ruské ligy Alexander Keržakov potom první půli očividně odsabotoval a následně byli oba dva odvoláni od A-týmu a skončili v juniorce.

Obě posily měly přitom pomoci Petrohradu k návratu na špici. Hulk s belgickým záložníkem Axelem Witselem přišli Gazpromem sponzorovaný tým na 100 milionů eur. I s nimi v sestavě se však Petrohradu zatím nepodařilo vyhrál jediný zápas. Doma prohrál 0:2 s Těrekem Groznyj, v Lize mistrů překvapivě podlehl Málaze 0:3 a naposledy v lize v sobotu remizoval 2:2 se Samarou.

Denisov: Jde o princip

Nákup drahých zahraničních hvězd klubu navíc pěkně zavařil. Staré opory týmu se totiž nehodlají smířit s astronomickými částkami, které Hulk s Witselem pobírají. Oficiální informace sice nejsou zveřejněné, dle neoficiálních ale Hulkovi smlouva zaručuje 10 milionů eur ročně, dalších 10 dostal za její podpis. Witsel si přijde zhruba na tři miliony eur ročně.

"Jenže v tomto případě nejde o peníze, ale o princip. Dokonce jsem kvůli tomu několik nocí nemohl vůbec spát. Čekal jsem na rozhodnutí klubu," uvedl Denisov, který podle informací klubu žádal o zvýšení platu už v květnu. Klub ovšem odmítl.

Video: Hulkův gól proti Samaře

Denisovovy nároky Petrohrad rázně odmítl. V oficiálním prohlášení nazval kapitána národního týmu neprofesionálním a připomněl, že i se starým kontraktem je jedním z nejlépe placených hráčů ligy. Generální ředitel klubu Maxim Mitrofanov navíc pohrozil, že pokud se Denisov neumoudří, zbytek tříletého kontraktu stráví v juniorce bez možnosti návratu. "Jedinou možností je omluva klubu, hráčům, fanouškům a akcionářům. Jen potom budeme uvažovat o tom, že jej pustíme zpátky do týmu," napsal.

Pokud hráč vytrvá ve svém protestu, mohly by se naplnit spekulace o jeho odchodu z klubu. Výkupní klauzuli ve výši 12 milionů eur by mohl vyrovnat například dagestánský boháč Anži Machačkala. Tomu by se Denisov hodil už jen proto, že nezabere místo pouze sedmi pozicím vyčleněným pro cizince.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy