Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Hübschman si v baráži nezahraje

Nyon (Švýcarsko) – Disciplinární komise UEFA na svém dnešním jednání potrestala českého fotbalistu Tomáše Hübschmana za vyloučení v kvalifikačním utkání se Španělskem zákazem startu ve třech soutěžních zápasech. První část trestu si odpykal v úterý proti Litvě a nyní bude národnímu týmu chybět i v obou barážových soubojích proti Černé Hoře. Vyloučení Romana Hubníka se dnes neprojednávalo.

Trénink českých fotbalistů
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Hübschman byl vyloučen za zákrok na Xabiho Alonsa bez předchozího napomínání a vedení národního týmu očekávalo, že trest bude vícezápasový.

Nakonec český záložník, který hraje v Šachtaru Doněck, obdržel stejně dlouhý trest jako anglický útočník Wayne Rooney, jenž byl vyloučen za tvrdý zákrok v kvalifikačním utkání v Černé Hoře, kde jeho tým uhrál remízu 2:2. Rooney tak nestihne boje v základní skupině mistrovství Evropy, protože až do červnového turnaje Anglie žádný soutěžní zápas nesehraje.

Zda využije možnosti odvolat se do tří dnů proti trestu, anglická Fotbalová asociace neuvedla. "Než budeme reagovat na rozhodnutí UEFA nebo ho veřejně komentovat, počkáme na detailní odůvodnění disciplinární komise," uvedla FA.

Provinění obránce Hubníka, jenž dostal červenou kartu v posledním kvalifikačním souboji v Litvě, bude projednáno v nejbližších dnech.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy