Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Hudec míří z Olomouce do kádru nováčka turecké ligy

Olomouc - Olomoucký fotbalový stoper Martin Hudec míří do kádru nováčka turecké ligy Kasimpasa Sporu. Klub z Istanbulu by měl po zdravotních testech se sedmadvacetiletým obráncem podepsat kontrakt na tři roky. Hudec se měl ve středu hlásit na testech v druholigovém německém Koblenzi, ale nakonec nabral úplně jiný směr a stane se posilou nováčka turecké ligy. V Istanbulu už musí projít jen vstupní lékařskou kontrolou. "Bylo to docela narychlo. Když jsem tu možnost měl, tak jsem chtěl využít toho, že budu hrát někde nejvyšší soutěž," řekl Hudec.

Výborný hlavičkář se po jedenácti letech na Hané dočká prvního zahraničního angažmá. Celý červen bylo jeho jméno spojováno s Koblenzem, ale v klubu si ho chtěli nejprve vyzkoušet. "Neříkám, že by druhá německá liga byla krok zpátky. Myslím, že má velice dobrou úroveň. Ovšem momentálně mi Koblenz nenabídl přestup hned, bylo by to jen formou hostování," uvedl Hudec.

Kasimpasa se vrací do turecké první ligy

Kasimpasa před rokem z první turecké ligy sestoupila, ale letos se do ní dodatečně z baráže dokázala vrátit. "Je to klub přímo z Istanbulu. Takže se těším. Uvidíme, co mě tam očekává. Je to pro mě změna, další krůček dopředu," prohlásil Hudec. 

Hudec odehrál v české nejvyšší soutěži 132 zápasů a i z postu středního obránce dokázal patnáctkrát skórovat. Většinu branek docílil hlavou po standardních situacích.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy