Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Hrubý se dozvěděl o nominaci od kamaráda. Ani jsem nevěděl, že je to dnes, přiznal

Myslel si, že reprezentační pauzu stráví tréninkem s Baníkem, místo toho Robert Hrubý poletí s národním týmem na přípravný turnaj do Kataru. Záložník ostravského celku byl z premiérové pozvánky do výběru Karla Jarolíma velice zaskočený. Dokonce přiznal, že o nominaci nevěděl.

Robert Hrubý
zdroj: ČTK autor: Stanislav Kolařík

Výbornými výkony se vypracoval mezi opory ostravského Baníku, za který v probíhající sezoně nasázel už pět branek, čtyři v lize a jeden v poháru. Za skvělou formu se nyní Robert Hrubý dočkal velké odměny, když se poprvé v kariéře dostal do áčkové reprezentace.

"Je to pro mě ale naprosté překvapení. Já jsem ani nevěděl, že se dneska oznamuje nominace. Vůbec jsem s něčím takovým nepočítal," přiznal Hrubý.

"Najednou mi přijde zpráva a gratulace od kamaráda, pořád jsem nevěděl, o co se jedná. Pak mi kluci z mužstva poslali obrázek s nominací, a to už mi trochu vyletěla tepovka. Opravdu jsem to nečekal," doplnil středopolař Ostravy, který je jediným nováčkem aktuálního Jarolímova výběru.

Český tým se nejprve 8. listopadu utká s Islandem, o tři dny později opět v Dauhá změří síly s domácím Katarem. "Samozřejmě se na to hrozně těším. Vzhledem k tomu, že to není kvalifikace, ale jen turnaj, věřím, že bych si mohl i nějakou minutku zahrát. Ale hlavně tam jedu nasbírat nějaké zkušenosti," konstatoval Hrubý.

Někdejší reprezentant do 21 let z aktuální nominace zná několik bývalých spoluhráčů. "Díval jsem se na soupisku a pár kluků tam znám ze Slavie anebo jednadvacítky. Třeba Tomáše Součka s Tondou Barákem nebo Pepu Hušbauera, Jirku Pavlenku," uvedl Hrubý, jenž na podzim za ostravského nováčka vstřelil čtyři ligové góly.

Je nám líto, video expirovalo.
Jarolím nominoval do Kataru nováčka Hrubého, chybí některé opory
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy