Následuje
Olympijský magazín

Hrdlička bude kandidovat, ale jen pokud Hašek odmítne

Praha - Druhým oficiálním kandidátem na předsedu Českomoravského fotbalového svazu po Luďku Vinšovi by se mohl stát teplický ředitel František Hrdlička. Hrdličkovu kandidaturu na svaz poslaly dva krajské fotbalové svazy. Teplický funkcionář však zároveň oznámil, že pokud ohlásí kandidaturu také největší favorit Ivan Hašek, bude podporovat jeho zvolení. Informace potvrdil mluvčí svazu Václav Tichý, podle kterého zatím další uchazeče ČMFS neeviduje. Uzávěrka na podání kandidátek na předsedu i další funkce ve výkonném výboru je v pátek 5. června o půlnoci, valná hromada se uskuteční 27. června.

Svazový sekretariát zatím žádná jiná jména neeviduje, již v úterý však oznámil elektronickou poštou médiím svou kandidaturu na místopředsedu svazu také Jiří Kubíček. Ani jeho přihláška na svaz ale ještě v písemné podobě nedorazila.

Hrdlička je členem současného výkonného výboru a s jeho kandidaturou se příliš nepočítalo, protože byl považován za stoupence Haška. "Právě proto nesouhlasím s tím, že jsem považován za kandidáta. Již dříve jsem oznámil, že budu kandidovat jen v případě, že tak neučiní Ivan Hašek, a na tom trvám. I proto jsem sám zatím žádnou kandidaturu oficiálně neodsouhlasil," vysvětlil Hrdlička. Bez osobního souhlasu nemůže být kandidatura považována za oficiální.

Hrdlička je dlouholetým šéfem fotbalového klubu FK Teplice, který přivedl do první ligy a z průměrného celku udělal jeden z ekonomicky nejstabilnějších týmů v zemi. Proklamuje, že má řadu zkušeností i z funkcí v klubech na nižší úrovni a dobře zná i problematiku amatérského fotbalu. Severočeský klub ze Stínadel se pod jeho vedením několikrát probojoval do evropských pohárů a dvakrát vyhrál domácí pohárovou soutěž.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy