Svět motorů

Hradec si poradil s Varnsdorfem a jde opět do vedení

Praha - Fotbalisté Hradce Králové porazili Varnsdorf doma 3:1 a vrátili se do čela tabulky o bod před Táborsko. To v sobotu jen remizovalo se Sokolovem. Další ztrátu utrpělo Ústí nad Labem, které prohrálo s Českými Budějovicemi 1:2 a kleslo na šestou příčku. Jihočeši naopak poskočili na třetí.

Hradci se povedl vstup do utkání. Ve 12. minutě otevřel skóre hlavou Holeš po přímém kopu Kuliče. Zkušený útočník sám přidal druhý gól za tři minuty po akci Shejbala. Krátce před pauzou pak zvýšil na 3:0 nejlepší střelec Fotbalové národní ligy Vaněček svým 16. zásahem v sezoně.

Čtvrt hodiny před koncem sice snížil po rohu Mikinič, ale víc už Varnsdorf nepředvedl. Naopak čtvrtou branku Hradce měl v 85. minutě na kopačce Vaněček, ale tentokrát trefil jen tyč. "Votroci" potvrdili výtečnou formu na svém stadionu, kde zvítězili poosmé za sebou.

Šimák skóroval z penalty

Táborsko se ujalo vedení po půlhodině hry díky Šimákově penaltě. Sokolov ale už za šest minut zásluhou Kuzmanoviče vyrovnal a po přestávce nechybělo moc, aby hosté odjeli bez bodů - Kobylík však trefil jen břevno.

Budějovice dvěma góly v závěru zápasu dokázali otočit výsledek proti Ústí. Po brance domácího Smoly z prvního poločasu vyrovnal v 77. minutě Hála a tři minuty před koncem rozhodl Klesa.

Na čtvrtou pozici se díky výhře 2:0 ve Frýdku-Místku posunul Žižkov. Viktoria zvítězila potřetí za sebou a od postupových míst ji dělí čtyři body. Moravané naopak potvrdili, že se na jaře trápí a ani ve čtvrtém utkání nedokázali vstřelit gól.

Čtvrtou prohru za sebou utrpěli poslední Bohemians Praha - tentokrát pod vedením nového trenéra Romana Veselého podlehli po brance Poznara 0:1 Zlínu. Domácím k bodům nepomohla ani krátká přesilovka, kterou hráli od 89. minuty po vyloučení Jelečka po druhé žluté kartě.

Sesřih a ohlasy z utkání druhé ligy Hradec Králové - Varnsdorf

Zlín díky vítězství odskočil pásmu sestupu. Od předposledního Vltavínu, jenž remizoval bez branek s Pardubicemi, ho dělí pět a od šestnáctých Bohemians sedm bodů. Stejný odstup si může navíc v neděli vypracovat i čtrnáctá Vlašim.

Utkání ve Vlašimi navíc v prvním poločase poznamenalo zranění Gulajeva po srážce s protihráčem. Kvůli ošetřování se asi deset minut nehrálo a hostujícího obránce musela ze hřiště odvézt sanitka.

Most podlehl Karviné vysoko 1:4 a utrpěl první domácí porážku v této sezoně. Hosté rozhodli utkání povedeným výkonem ve druhém poločase, kdy se mezi 50. a 69. minutou trefili Eismann, Fiala a Ofori. Karviná ukončila sérii šesti venkovních porážek a mimo svůj stadion triumfovala poprvé od loňského srpna.

Hradec Králové - Varnsdorf 3:1 (3:0)

Branky: 12. Holeš, 15. Kulič, 42. Vaněček - 77. Mikinič. Rozhodčí: Jech - Blažej, Peřina. ŽK: Vaněček, Dvořák - Kouřil, Mach, Zbrožek, Volf, Filip. Diváci: 2082.

Ústí nad Labem - České Budějovice 1:2 (1:0)

Branky: 22. Smola - 77. Hála, 88. Klesa. Rozhodčí: Lerch - Kříž, Pilný. ŽK: Chmelo, Hanzlík, Benát (všichni Č. Budějovice). Diváci: 852.

Bohemians Praha - Zlín 0:1 (0:0)

Branka: 76. Poznar. Rozhodčí: Mikel - Antoníček, Vaňkát. ŽK: Ibragimov - Elšík, Poznar, Jeleček, Malý. ČK: 89. Jeleček (Zlín). Diváci: 324.

Sokolov - Táborsko 1:1 (1:1)

Branky: 38. Kuzmanovič - 31. Šimák z pen. Rozhodčí: Nenadál - Plesar, Pochylý. ŽK: Vaněček, Hruška - Javorek. Diváci: 1 024.

Vltavín - Pardubice 0:0

Rozhodčí: Váňa - Zeman, Kotalík. ŽK: Pospíšil, Němeček (oba Pardubice).

Frýdek-Místek - Viktoria Žižkov 0:2 (0:1)

Branky: 43. Voltr, 90.+2 Podrazký. Rozhodčí: Houdek - Fišer, Mokrusch. ŽK: Staško, Literák, H. Prokeš, Žídek - Voltr, Bodeček, Štochl, Hadaščok. Diváci: 3350.

Most - Karviná 1:4 (1:1)

Branky: 19. Surynek - 29. Hottek, 50. Eismann, 59. Fiala, 69. Ofori. Rozhodčí: Pechanec - Hock, Vlasjuk. ŽK: Rosendo, Běloušek - Knötig. Diváci: 1043.