MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Hradec na úvod remizoval s Pardubicemi, Žižkov prohrál

Praha – Červená karta, neproměněná penalta a ztráta bodů. Fotbalistům exligového Hradce Králové přiliš nevyšel vstup do nového ročníku Národní fotbalové ligy, když na domácím stadionu remizovali s Pardubicemi 2:2. Cenné tři body si naopak z Prahy odvezl nováček z Třince, který porazil Žižkov 2:0 a je jediným celkem, který dokázal vyhrát na hřištích soupeřů.

Fotbalisté Viktorie Žižkov
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Hradci vstup do zápasu příliš nevyšel. Již ve čtrnácté minutě byl po dvou žlutých kartách vyloučen při své obnovené premiéře v bíločerném dresu zkušený obránce Rolko.

"Votroci" první poločas v oslabení zvládli, navíc těsně po pauze dostali poprvé možnost zahrávat pokutový kop. Ten však Hochmeisterovi zlikvidoval pardubický gólman Frydrych. V 54. minutě se poprvé prosadili hosté, když Hundák zakončil průnik přes dva protihráče povedenou střelou k tyči.

Rozhodčí v 77. minutě nařídil druhou penaltu pro Hradec, kterou tentokrát už Šisler proměnil. O minutu později navíc domácí otočili skóre, když Kraják přehodil brankáře Parbubic. Alespoň bod ale zajistil hostům v 84. minutě střídající Kakrda.

Vítěz minulé sezony MSFL se ujal vedení už ve 12. minutě, kdy si Ceplák zpracoval Malířův centr a v koncovce nezaváhal. To už měl za sebou dvě velké šance Žižkov, který byl i po zbytek zápasu aktivnější a vytvářel si řadu dobrých šancí. Ale domácí dusil brankář Bruk, který lapil hned tři obrovské šance soupeře. Konečnou podobu dal výsledku v nastaveném čase obránce Matoušek, jenž na půlce vyhrál souboj s brankářem domácích a po sólu přes půl hřiště zakončil do prázdné branky.

Nováček Frýdek-Místek rozdrtil Bohemians, vyhrálo i Ústí a Sokolov

Frýdek-Místek se do druhé ligy vrátil po 13 letech, ale proti Bohemians rozhodně nepůsobil jako nervózní nováček. Naopak v 7. minutě domácí vedli 2:0 po gólech Šroma a Literáka. Ještě do poločasu pak zvýšili Lukeš a Hynek Prokeš, který se trefil hned dvakrát, navíc přidal dvě asistence. Hostům se povedlo snížit až v úplném závěru utkání.

Ústí potvrdilo proti vítězi minulého ročníku ČFL roli favorita. Do vedení šli domácí ale až ve 36. minutě kuriózní trefou Veverky, který zhruba ze čtyřiceti metrů z kraje hřiště odcentroval před branku a míč skončil za zády brankáře Pávka. "Předtím to byl v úmorném vedru vyrovnaný souboj, po vedoucím gólu jsme už byli lepším týmem," konstatoval trenér Severočechů Lukáš Přerost. Po změně stran zúročili převahu Moulis a Zeman.

V duelu čtvrtého týmu předchozí sezony Sokolova s šestým Zlínem otevřel skóre šest minut před přestávkou Čada, pět minut po změně stran zvýšila nová posila Kobylík. Míč skončil i v domácí síti, ale stejně jako po jiné sokolovské akci tomu předcházel ofsajd. Šanci hostů na zkorigování ztížil v 66. minutě Hájek faulem, za který dostal druhou žlutou kartu a musel ze hřiště.

Budějovice na úvod porazily Táborsko

V prvním poločase neuspěl v několika šancích domácí Kalod, prosadila se až jiná letní posila Dynama Chmelo. V 59. minutě se po Klesově trestném kopu dostal míč až na zadní tyč ke slovenskému ofenzivnímu hráči, který o břevno skóroval. Povzbuzení domácí brzy nato své vedení navýšili opět po standardní situaci. Po Hanzlíkově rohu osamocenému Lengyelovi střela sice nesedla, ale zaplula k levé tyči Tomovy branky.

Hosté se v závěru snažili korigovat, ale trenér Pavel Hoftych se při soutěžní premiéře na lavičce Dynama mohl radovat s výhry s čistým kontem. "Z naší strany panuje velká spokojenost se ziskem tří bodů, které jsou na úvod hodně důležité," řekl domácí kouč. "Ve hře bylo hodně chyb a ztratili jsme hodně míčů. Ale jsem spokojený i s tím, jak kluci k utkání přistoupili. Hráli týmově a už před zápasem bylo vidět, že touží po vítězství," dodal Hoftych.

1. kolo druhé fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Třinec 0:2 (0:1)
Branka: 12. Ceplák, 90.+2 Matoušek. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Pochylý. ŽK: Mareš, Súkenník - Matoušek, Joukl. Diváci: 1018

Žižkov: Boháč - Dressler, Ricka, Procházka, Mareš - Bartl, Podrazký (65. Červenka), Bartošák (75. Zapalač), Súkenník (60. Folprecht), Folwarczny - Böhm. Trenér: Trpišovský.

Třinec: Bruk - Malík (76. Hupka), Lisický, Čelůstka, Ceplák - Malíř, Motyčka, Wojnar (86. Málek), Matoušek - Čtvrtníček, Gulajev (46. Joukl). Trenér: Hajný.

Baník Most - Graffin Vlašim 2:0 (0:0)
Branky: 54. Řehák, 83. Novotný. Rozhodčí: Ochotnický - Plesar, Antoníček. ŽK: Procházka - Sus, Jícha. Diváci: 549.

Most: Belaň - Novotný, Charuza, Běloušek, Řehák - Vojta (88. Nečas), Procházka, Rosendo, Duchnič (52. Ježdík) - Šlapák (73. Kotlan), Surynek. Trenér: Busta.

Vlašim: Holý - Starý (87. Vebr), Kryštůfek, Petrů, Sus - Křeček - Janda, Putz, Kocourek - Ujec (64. Jeřábek), Jícha (82. Pokorný). Trenér: Horňák.

Hradec Králové - Pardubice 2:2 (0:0)
Branky: 77. Šisler z pen., 78. Kraják - 54. Hundák, 84. Kakrda. Rozhodčí: Příhoda - Gallo, Vostřejž. ŽK: Rolko, Řezníček, Malinský - Jeřábek. ČK: 14. Rolko. Diváci: 4350.

Hradec: Lindr - Poděbradský, Rolko, Hochmeister (74. Kopáč), Zelený - Janoušek, Kraják, Šisler, Kučera, Voltr (46. Malinský) - Zec (62. Kulič). Trenér: Prokopec.

Pardubice: Frydrych - Přibyl (75. Dostálek), Šejvl, Tischler, Norek - Pospíšil, Kudrna (64. Řezníček), Jeřábek, Hundák - Petrus (82. Kakrda), Rešetár. Trenér: Krejčí.

FK Varnsdorf - MFK Karviná 1:2 (0:1)
Branky: 89. Kotiš - 34. Vladavič, 73. Fiala. Rozhodčí: Kalenda - Vaňkát, Pilný. ŽK: Daníček - Ciku, Knötig, Paleček. Diváci: 610.

Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Jakobovský, Zbrožek, Filip - Cana (41. Daníček), Kotiš - Rudnickij, Schubert, Mikinič (56. Breite) - Volf (68. Synek). Trenér: Frťala.

Karviná: Paleček - Hoffmann, Vladavič, Mikula, Knötig - Jovanovič, Hottek, Vaněk, Eismann - Mišinský (81. Legierski), Ciku (71. Fiala, 89. Gonda). Trenér: Mazura.

Sokolov - Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 39. Čada, 50. Kobylík. ŽK: Hofmann, Jurdík, Šamánek - Hájek, Poznar, Ruskovský. ČK: Hájek. Rozhodčí: Bílek - Urban, Kotalík. Diváci: 1025.

Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Vondráček, Hofmann, Dvořák II. - Čada, Vrtělka - Vaněček (84. Machek), Kobylík (87. Šamánek), Hrubý - Jurdík (90. Holub). Trenér: Jindra.

Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hájek, Hubáček - Holík (56. Poznar), Polách, Elšík, Hruška (68. Bartolomeu) - Malcharek, Železník (56. Ruskovský). Trenér: Kalivoda.

Ústí nad Labem - Vltavín 3:0 (1:0)
Branky: 35. Veverka, 54. Moulis, 80. Zeman. Rozhodčí: Houdek - Černý, Fišer. ŽK: Zeman - Pečeňa, Valášek. Diváci: 1212.

Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Valenta, Švec, Dvořák - Jursa, Peterka, Martykán - Veverka (67. Leibl), Smola (7. Mujagič), Moulis (82. Vacek). Trenér: Přerost.

Vltavín: O. Pávek - Bureš, M. Pávek, Krimlák, Hájek - Očovan, Valášek, Pečeňa (60. Kozák), Škovránek (85. Lancz) - Předota, Franěk (69. Klán). Trenér: Knížek.

Dynamo České Budějovice - MAS Táborsko 2:0 (0:0)
Branky: 59. Chmelo, 69. Lengyel. Rozhodčí: Paták - Hrabovský, Zeman. ŽK: Hanzlík, Linhart - Šimák, Cíferský, Javorek, Kočí. Diváci: 2974.

Č. Budějovice: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Ježdík, Rakovan (68. Benát), Rýdel, Chmelo (87. Němec) - Kalod, Linhart (77. Ibragimov). Trenér: Hoftych.

Táborsko: Toma - Sladký, Cíferský, Mráz, Kotrba - Presl (77. Kočí), Javorek, Šiml, Šimák, Tusjak (67. Strnad) - Musiol (67. M. Vukadinovič). Trenér: Nádvorník.