Následuje
ODM 2020: Hokej

Hradec i Jablonec mají co napravovat

Praha – V páteční předehrávce 13. ligového kola chtějí fotbalisté Hradce Králové i Jablonce odčinit předchozí zaváhání. Východočeši by rádi utnuli sérii pěti zápasů bez výhry a fanouškům se chtějí také revanšovat za poslední debakl 0:5 v Plzni. Jablonec zase jede do Hradce s cílem napravit pondělní prohru s Teplicemi, po níž Severočeši po téměř třinácti měsících ztratili domácí neporazitelnost a v tabulce klesli na čtvrtou pozici. Stále není jisté, jestli budou moci využít zraněného nejlepšího ligového střelce Davida Lafatu.

Jablonečtí fotbalisté
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Hradecké před duelem s Jabloncem možná ještě straší vzpomínky na minulé setkání, při kterém v březnu na severu Čech utrpěli drtivou prohru 0:7. Trenér Václav Kotal by si přál, aby jeho svěřenci konečně zvedli hlavu. V lize už 385 minut neskórovali a vyhráli jediný z posledních deseti zápasů. I proto "votroci" po dobrém vstupu do soutěže klesli na dvanácté místo. "Po domácích zbytečných bodových ztrátách musíme zabrat, abychom se dostali na dohled středu tabulky. Věřím, že každý z nás si uvědomuje důležitost zápasu," uvedl Kotal.

Po poslední prohře v Plzni nevylučuje změny v sestavě. Jisté prý je, že se do branky vrátí Lindr, který při plzeňské kanonádě seděl na lavičce. "Musíme se vrátit ke kvalitě v obranné fázi. Na zlepšení té útočné pracujeme neustále," uvedl Kotal.

Také Jablonec je před pátečním zápasem pod tlakem. Prohra s Teplicemi Severočechy evidentně vykolejila. "Nebylo to pro nás nic příjemného. Nám v Hradci jde o to, abychom odčinili poslední prohru s Teplicemi. Chceme být v tabulce nahoře a žádné velké ztráty si nesmíme dovolit. Musíme domácí zaváhání napravit třemi body z Hradce," prohlásil trenér František Komňacký.

Lafata už trénuje, ale jeho start v duelu s Hradcem není jistý

S napětím bude sledovat, jestli se ze svalových problémů stačí dostat kanonýr Lafata. Autor 14 branek v sezoně mužstvu citelně chyběl už proti Teplicím, kdy se bez něj Jablonec nedokázal střelecky prosadit. Ani teď není jisté, zda Lafata v Hradci nastoupí. "Od středy už je v tréninku, ale zatím se vyhýbal rizikovým situacím. Uvidíme těsně před zápasem, jak na tom bude. Víme, jak je pro nás důležitý, ale nechceme riskovat zhoršení jeho stavu. I s ohledem na zájmy reprezentace," dodal Komňacký.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy