Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MONETA Czech Open 2021

Hráči Sparty jsou po další porážce velice zklamaní

Praha – Měl to být pro ně odrazový můstek k dalším výhrám. Místo tří bodů, radosti a posílení sebevědomí však sparťané utržili další ránu, když v "boji o Prahu" podlehli odvěkému rivalovi Slavii 0:1. Šlo již o čtvrtou porážku Letenských v soutěžních utkáních v řadě, z toho hned tři byly ligové, a jak sami hráči Sparty přiznávají, další porážka je pro ně obrovským zklamáním. "Je to velmi nepříjemná věc, už to není jen tak," prohlásil po zápase sparťanský útočník Václav Kadlec.

Hráči Sparty
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Sparta tak prohrála již druhý veledůležitý zápas během několika týdnů, když v půlce září podlehla v ostře sledovaném zápase Plzni. Právě tento duel odstartoval šňůru proher. "Je to velmi nepříjemná věc, už to není jen tak. Když Plzeň s Jabloncem navíc vyhrají své zápasy, zase se nám v tabulce vzdálí. Není to sranda," připomněl dvacetiletý forvard, že konkurenti Sparty na čele tabulky po víkendu mohou odskočit už na čtyřbodový rozdíl.

Nepovedenou šňůru zápasu nese těžce i brankář Sparty Tomáš Vaclík. "Přitom od derby jsme se chtěli odrazit. Ale přestali jsme dávat góly a naopak lacině inkasujeme. Každý si musí sáhnout do svědomí, sérii je potřeba rychle otočit. Ta série porážek je už dlouhá. Do čtvrtka je čas na to, abychom se vzpamatovali," připomněl Vaclík, že Spartu v týdnu čeká druhý zápas v základní skupině Evropské ligy proti španělskému finalistovi minulého ročníku Athletiku Bilbao.

Pro oba byla právě včerejší prohra obrovským zklamáním. Sparta totiž se Slavií neprohrála od roku 2008, přičemž v novém Edenu nezaváhala do včerejšího duelu ani jednou. Vše ještě zveličuje fakt, že šlo o derby, tedy největší zápas českého ligového fotbalu. "Společně s porážkou v Plzni je tato (porážka) nejhorší," porovnával Kadlec poslední krachy v Plzni, Lyonu, s Olomoucí a dnešní porážku v Edenu.

Obdobný názor sdílel i Vaclík. "Porážka v derby mrzí moc. Tím víc, že jsme zase dostali takový laciný gól," litoval Vaclík, kterého dnes jediným gólem překonal slávistický obránce Martin Latka.

Ten přitom Vaclíka podobně zaskočil už v jarním derby, kdy se v Edenu navíc trefil do stejné branky jako dnes. "Zase jsme Latku nechali rozhodnout. I když Slavia i dnes standardku sehrála výborně, my jsme z ní dostali gól potřetí za sebou, což není jen tak. Prohráli jsme kvůli tomu i třetí zápas, což si už mezi sebou musíme vyříkat," řekl Vaclík.

Absence Matějovského dělá potíže

Jednou z hlavních příčin další sparťanské porážky byla především špatná hra Sparty dopředu, což si uvědomuje i Kadlec "V obraně nějaká chyba přijde pokaždé, ale my bychom hlavně měli dávat góly. V tom vidím největší problém. Já jsem na konci měl slušnou šanci. Míč mi ale sjel po kopačce a já si to vyčítám," litoval Kadlec.

"Vůbec teď nemáme finální fázi hry. V poli to je docela dobré, ale nemáme balóny do vápna, individuální průniky. Jsme prostě jaloví," prohlásil Kadlec.

Na hře Letenských je vidět absence špílmachra týmu Marka Matějovského, jenž se ve včerejším duelu sice objevil na lavičce náhradníků, ale do utkání kvůli obnovenému zranění kotníku vůbec nezasáhl. "Matějda je motor našeho týmu v ofenzivě. Dokáže dát překvapivou a finální přihrávku, to nám teď chybí. Když je na hřišti on, i moje hra je lepší," řekl Kadlec.

Sparťané však věří, že se jim brzy povede tuto černou sérii zlomit, nejlépe již tento čtvrtek v zápase Evropské ligy proti Bilbau. "Nemluvil bych o tom, že na nás leží nějaká deka. Ale v hlavách ty čtyři porážky máme, je to nepříjemná věc. Nezbývá než to otočit tvrdou prací," prohlásil Vaclík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy