Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Hráči jsou bojovníci stejně jako já, chválil po triumfu Deschamps. Enrique cítil hrdost

Pozitivní emoce z něj po vítězném utkání sršely. Trenér francouzských fotbalistů Didier Deschamps byl pyšný, že úřadující mistři světa dokázali v Lize národů otočit po semifinále s Belgií i finále se Španělskem a v Miláně zvítězili 2:1. Hrdost z výkonu vlastních svěřenců cítil také kouč poraženého týmu Luis Enrique.

Didier Deschamps
zdroj: ABACA autor: Benedetto Claudio

Francouzům, kteří v semifinále dotáhli dvoubrankovou poločasovou ztrátu a vyhráli 3:2, se podařil obrat i v nedělním finále na San Siru. Španěly poslal do vedení v 64. minutě Mikel Oyarzabal, ale už za dvě minuty odpověděl Karim Benzema výstavní střelou. Utkání rozhodl v 80. minutě Kylian Mbappé.

"Jsem velmi pyšný a šťastný za své hráče. V obou zápasech jsme prohrávali, ale proti Španělsku jsme rychle vyrovnali. Vedle talentu má tento tým i charakter, správnou mentalitu a já jsem moc hrdý," řekl Deschamps pro web UEFA.com.

"Hrálo se o trofej. Hráči jsou bojovníci stejně jako já. Udělali jsme vše pro to, abychom se sem dostali. A když jste ve finále, je vždycky lepší zvítězit," doplnil dvaapadesátiletý kouč.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Španělsko - Francie

Jeho protějšek Enrique vyzdvihl, že mužstvo "la roja" v semifinále porazilo poslední evropské šampiony z Itálie 2:1 a krok drželo také s Francouzi. "Oba týmy mohly ve finále vyhrát. Jsem velmi hrdý na hráče v otázce přístupu a odhodlání. Škoda, že jsme nemohli dát fanouškům to, co si zasloužili," prohlásil Enrique.

"Nejen, že jsme na tomto turnaji vyřadili mistry Evropy, ale odehráli jsme zcela vyrovnaný duel s mistry světa. Měli jsme ve finále déle udržet vedení. Skoro jsme ani nedoslavili vedoucí branku a oni už vstřelili úžasný gól na 1:1," dodal jednapadesátiletý trenér.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy