Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
S hendikepem na vrchol, Havířov

Hráči Barcelony usmiřují Izrael s Palestinci

Jeruzalém – Nedávno se zástupci Izraele a Palestinců vrátili k jednacímu stolu a k míru na Blízkém východě se nyní pokusili přispět i fotbalisté Barcelony. O víkendu hráči Barcy podnikli "mírovou cestu", nejdříve navštívili hvězdní Messi, Neymar, Xavi a spol. Západní břeh Jordánu a setkali se s palestinskými vrcholnými představiteli, pak došlo na schůzku s Izraelci.

Neymar během "tréninku" s palestinskými dětmi
zdroj: ČTK/AP autor: Nasser Shiyoukhi

V sobotu se jeden z nejlepších světových týmů posledních let setkal s palestinským prezidentem Mahmúdem Abbásem a navštívil svatá místa v Betlémě. Poté si zahrál s místními dětmi, stejně jako o den později v Tel Avivu.

Hráči a funkcionáři Barcelony v neděli dorazili do Jeruzaléma, kde budili pozdvižení s jarmulkami na hlavě u posvátné Zdi nářků. "Tohle je splněný sen pro izraelské a palestinské děti. Ty mají dva sny: vstřelit gól na Camp Nou a mír mezi oběma stranami," uvedl izraelský prezident Šimon Peres, jenž hráče Barcy přivítal spolu s premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Barcelona přiletěla na Blízký východ v době, kdy došlo k obnovení mírových rozhovorů mezi palestinskou a izraelskou stranou. Jednání po tříleté pauze začala tento týden a měla by skončit dohodou do devíti měsíců. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy