Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Hospodaření Paris Saint-Germain se vyšetřovat nebude, UEFA neuspěla

Právní spor s UEFA vyhrál francouzský velkoklub Paris Saint-Germain. Vedení evropského fotbalu chtělo znovu otevřít vyšetřování jeho výdajů na přestupy a výplaty. Arbitrážní soud pro sport (CAS) ale vyhověl odvolání Pařížanů na základě toho, že UEFA při snaze o otevření již uzavřeného případu možného porušení finančního fair play překročila stanovenou desetidenní lhůtu.

Útočník PSG Edinson Cavani
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Stephane Allaman

UEFA loni v červnu vyšetřování přestupů PSG uzavřela s tím, že za účetní období 2015, 2016 a 2017 skončil klub v přijatelné odchylce v porovnání příjmů a výdajů. Vyšetřovací komise ale v červenci doporučila případ dále přezkoumat, proti čemuž se klub úspěšně odvolal.    

Současné rozhodnutí se netýká vyšetřování financí PSG v sezoně 2017/18, kdy klub koupil za rekordních 222 milionů eur z Barcelony brazilskou hvězdu Neymara a z Monaka přivedl za 180 milionů eur Kyliana Mbappého.    

Podle pravidel finančního fair play kluby nesmějí vynakládat na přestupy větší částky, než vydělají. Složitý soubor regulí také omezuje možnost bohatých majitelů investovat do klubu vlastní peníze. UEFA pařížský klub podezřívá mimo jiné z toho, že tato pravidla obchází nadhodnocováním sponzorských smluv s partnery, kteří jsou blízcí jeho vlastníkům.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy