Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Horváth: Zápasů jako s Milánem se nikdy nepřejíme

Milán (Itálie) - Ve fotbale už zažil mnohé, ale před zítřejším zápasem Ligy mistrů na hřišti AC Milán se i kapitánovi plzeňských fotbalistů Pavlu Horváthovi zrychluje tep. Šestatřicetiletý záložník je nadšený z toho, že se mu na sklonku kariéry vyplnilo přání, aby se mohl v přímém souboji poměřit s absolutní světovou špičkou. Horváth dobře ví, že na utkání na San Siru bude dlouho vzpomínat.

Pavel Horváth
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Plzeň se prý teď dočká té pravé odměny za to, že zvládla postoupit přes tři předkola Ligy mistrů. A to ji po klání s AC v dalším kole čeká rovnou obhájce titulu Barcelona. "Takových zápasů, jako nás teď čeká s AC Milán, se asi nikdy přejíst nemůžeme. V předkolech jsme se prali o to, abychom si něco podobného mohli vyzkoušet, a teď se před námi ta možnost otvírá," řekl Horváth. "Jsme ve velkém očekávání, co se bude dít. Ale jsme mladí a zdraví kluci, hlavně se moc těšíme. Proti takovému týmu nikdo z nás přece jenom ještě nehrál, každý z nás je zvědavý, jak se s tím vyrovnáme."Před utkáním vyhlíží hlavně souboje s nizozemským záložníkem Clarencem Seedorfem, dlouholetou oporou AC a jediným hráčem na světě, který se třemi různými kluby a celkově čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů. I proto má Seedorf velký Horváthův respekt.

Pavel Horváth
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Díval jsem se na něj vždycky v televizi, tak jsem zvědavý, jak to bude vypadat přímo na hřišti," uvedl Horváth. "Osobně Horvátha neznám, takže ho těžko můžu hodnotit, ale každý hráč, který hraje Ligu mistrů, má velké kvality a zaslouží respekt," reagoval s úsměvem Seedorf, když se dozvěděl o Horváthových komplimentech.

Sám Horváth věří, že se jím vedený tým konfrontace se sedminásobnými vítězi LM nezalekne. Podle Horvátha Plzeň může povzbudit, že v předkolech všech šest zápasů vyhrála. "Zvládli jsme to výborně a taková zkušenost se nám teď může hodit. Náročnost zápasů se postupně zvyšovala a je jasné, že Milán je teď zase v úplně jiné kategorii," konstatoval Horváth, že milánský velkoklub se svojí kvalitou vyjímá z kategorie předchozích soků.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy