Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Horváth o Plzni: Chci ještě o sestavu zabojovat

Zápy (u Prahy) – Ve středu hřiště diktoval tempo hry, trefil tyč a připsal si gólovou asistenci. Pavel Horváth byl při své premiéře v dresu třetiligových Domažlic, farmy Plzně, vidět, ale ani tak prohře svého týmu v Zápech nezabránil. Přesto byl spokojen, že se po zranění podíval na hřiště. "Jsem rád, že jsem si po dlouhé době zahrál celý zápas od začátku," řekl po duelu devětatřicetiletý záložník, jenž však stále hodlá bojovat o místo v sestavě prvoligového lídra.

Pavel Horváth
zdroj: ČTK autor: Michal Kammermayer

"Chci o to ještě zabojovat. Jsem teď v pozici náhradníka a vím, jak je to těžké po třech týdnech, kdy jsem byl zraněný, nastupovat do zápasu. Takže z tohoto pohledu jsem nabídku uvítal, jsem rád, že to takhle dopadlo a že si vůbec můžu zahrát," řekl Horváth.

V úvodu sezony ještě za Plzeň nastupoval, ale s příchodem kouče Miroslava Koubka i kvůli zdravotním problémům s nártem vypadl ze sestavy a plnil především novou roli trenérova asistenta. Naskočil jen na sedm minut ligového utkání s Brnem.

Nyní už je zdravý, ale Viktorii se výsledkově daří a Koubek nemá důvod zasahovat do záložní řady. "Jsou tam reprezentanti, daří se jim, vyhráváme. Takže co k tomu dodat," konstatoval Horváth.

Pro případ, že by dostal šanci, se ale chce udržet v zápasovém rytmu. Na přelomu září a října se dvakrát objevil v utkání plzeňské juniorky a nyní uvítal možnost hrát za třetiligovou farmu v Domažlicích.

"Znám pana Ticháčka, šéfa Domažlic. On asi také viděl mou situaci, kdy naše sestava v Plzni je jasná. Já bych se chtěl udržet ve formě, pokud by byla nějaká možnost, nějaký zápas, kdy bych nastoupil," podotkl Horváth. "To se pak těžko nastupuje, když bych měsíc nebo měsíc a půl nehrál zápas," doplnil.

Zranění už překonal. "Ve 40 letech už to nikdy nebude OK. Ale celkem to jde. Myslím, že na to, abych hrál, to jde," prohlásil Horváth.

Je nám líto, video expirovalo.
Horváth si odbyl premiéru v Domažlicích, k výhře však nepomohl

Premiéra za Domažlice mu výsledkově nevyšla, západočeský klub v Zápech prohrál 1:4. "Jsem rád, že jsem si po dlouhé době zahrál celý zápas od začátku. S klukama jsem byl jen včera na tréninku, bylo to i vidět na souhře. Chtěl bych jim poděkovat, že mě takhle přijali. Nebylo to jednoduché pro nikoho. Doufám, že pokud ještě dál budu hrát za Domažlice, bude to lepší a lepší. Mělo by být," řekl Horváth.

Není vyloučené, že nastoupí za třetiligový tým znovu v neděli. "V sobotu máme s Plzní doma Spartu. Uvidíme, jak budu vytížený. Pokud ne, myslím, že bych v neděli měl nastoupit," uvedl Horváth.

Na zápas se Spartou se těší. "Čekám dobrý zápas, plný stadion a že budeme mít po zápase na Spartu náskok. Určitě ji chceme porazit, abychom si udrželi vedení v lize," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy