Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy 2021

Horká linka Praha - Liberec. Slavia získala na hostování Ukrajince Kačarabu, do Slovanu vrací Karafiáta

Obránce Taras Kačaraba z Liberce se stane první zimní posilou fotbalistů Slavie. Odchod ukrajinského stopera do Edenu potvrdil kouč Slovanu Pavel Hoftych. Pětadvacetiletý hráč nyní jedná s Pražany o podmínkách působení.

Taras Kačaraba z Liberce (vlevo) v souboji s Nemanjou Kuzmanovičem z Ostravy
zdroj: ČTK autor: Pryček Vladimir

"Taras odchází do Slavie. My jsme o tom věděli už delší dobu, že probíhají jednání. Taras je samozřejmě velmi kvalitní hráč, i proto si ho Slavia vyhlédla. Pro něj je to určitá šance zase se posunout dál. Pro Slovan odvedl velmi dobrou práci, bereme to tak, že je to život. Máme dostatek stoperů," uvedl na startu zimní přípravy Hoftych.

Kačaraba přišel do Liberce v zimě 2018 a postupně se vypracoval v jednoho z klíčových hráčů Slovanu. Za Severočechy si připsal 81 ligových startů a vstřelil tři branky. V libereckém dresu si na podzim zahrál základní skupinu Evropské ligy.

Kačarabův odchod do Edenu je dalším dílem spolupráce mezi Slavií a Libercem. Opačným směrem na hostování na sever Čech míří obránce Ondřej Karafiát a hostování ve Slovanu si prodlouží zadáci Jakub Jugas s Mohamedem Tijanim a ofenzivní univerzál Jan Matoušek.

Naopak do Slavie se vracejí záložníci Michal Beran s Jakubem Hromadou, útočník Júsuf Hilál a obránce Daniel Kosek.

Je nám líto, video expirovalo.
Liberec začíná přípravu s Karafiátem, ale bez Kačaraby či Hilála

"Nějaké odchody máme, ale osa týmu zůstává pohromadě. Víme, že potřebujeme přivést dva tři hráče, především doplnit ve středu hřiště. Jestli to bude formou hostování nebo přestupu, to se teď řeší. Pracujeme na tom, ale nejsme pod extrémním tlakem," řekl liberecký trenér Pavel Hoftych.

Nevyloučil, že by Slovan mohli posílit i další hráči ze Slavie. "V případě, že nebudou potřební pro Slavii, je rádi uvítáme. Máme zájem o kluky, kteří prošli Libercem a které v téhle krátké přípravě nemusíme adaptovat," poznamenal Hoftych.

Další z opor zatím ve Slovanu zůstávají. "Kdykoliv se může stát cokoliv, na jiného hráče základní sestavy však aktuálně nemáme konkrétní nabídku. Jsme připraveni na jakoukoliv variantu," uvedl Hoftych.

Osmý tým ligové tabulky se bude chystat na jarní část sezony, která nezvykle začne už v polovině ledna, v tureckém Beleku.

"V našich podmínkách bychom těžko sháněli soupeře, šlo by o dva mančafty na úrovni druhé ligy. Navíc potřebujeme přírodní trávu, aby se nohy stihly adaptovat," poznamenal Hoftych.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy