Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Hložek za Schickem? Hvězda Sparty má nakročeno do Leverkusenu

Že po sezoně změní působiště, se bralo jako jasná záležitost. Nyní už je i téměř jisté, kam to v případě Adama Hložka nakonec bude. Devatenáctiletý velký talent Sparty a českého fotbalu je podle německých médií domluvený na přestupu za Patrikem Schickem do německého Leverkusenu. K dotažení přestupu má nyní chybět zdravotní prohlídka.

Adam Hložek
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Ve spojitosti s Hložkem se již dlouhodobě mluvilo o přestupu, ale mladík zůstával věrný Spartě. Tato sezona se však brala jako skutečně poslední v rudém dresu, což se nyní ukazuje, že byla pravda.

O hvězdu české ligy se zajímala celá řada klubů. V posledních dnech a týdnech se psalo o Arsenalu či Neapoli. Největší interes však dlouhodobě sálal z Německa, kde se zmiňovala kompletní špička včetně Bayernu Mnichov či Dortmundu. U nich ale letní angažování rodáka z Ivančic nemělo úplně nejvyšší prioritu.

Boj o Hložka tak podle webu německé televize Sport 1 vyhrál ten další v řadě – třetí tým poslední sezony Bundesligy Leverkusen, v jehož dresu září Patrik Schick. Bayer, jenž si v příštím ročníku zahraje Ligu mistrů, má za českého útočníka zaplatit 22 milionů eur (asi 540 milionů korun) a podepsat s ním smlouvu do roku 2027.

Známý novinář Fabrizio Romano, který je známý zákulisními informacemi z přestupů, zmiňuje částku nižší, a to 13 milionů eur. Ovšem s výraznými bonusy a také 30procentním podílem na dalším prodeji.

Hložek je považován za výjimečný talent českého fotbalu a navzdory nízkému věku byl tahounem Sparty. V nejvyšší soutěži debutoval už jako šestnáctiletý, celkem ve 105 ligových utkáních zaznamenal 34 gólů a 29 asistencí. V národním týmu si připsal 14 startů a jednu branku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články