Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Hloušek vymění Německo za Polsko. Namířeno má do Legie Varšava

Varšava – Legie Varšava se stane novým zaměstnavatelem Adama Hlouška. Člena širšího kádru reprezentace získá z bundesligového Stuttgartu. Sedmadvacetiletý obránce či záložník se má v neděli připojit k mužstvu na soustředění na Maltě a podepsat smlouvu. Přestupní částka by se měla podle polských médií pohybovat kolem 500 tisíc eur (asi 13,5 milionu korun).

Adam Hloušek
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Marijan Murat

"Jednáme a jsme velmi blízko dohodě, ale dokud to nebude podepsané, není nic stoprocentně jisté," řekl hráčův agent Pavel Paska. "V plánu je, že v neděli Adam zamíří na Maltu a připojí se k Legii," dodal.

Hloušek v dresu Stuttgartu zasáhl jen do sedmi zápasů této bundesligové sezony a v prvním jarním kole nebyl ani na lavičce. Navíc většinou nastoupil jako stoper, přestože jeho obvyklým postem je levá strana obrany či zálohy.

Přesto Hloušek ještě v polovině ledna v rozhovoru pro Kicker prohlásil, že chce navzdory menšímu hernímu vytížení zůstat ve Stuttgartu, kde má smlouvu do června 2018. Nakonec se ale rozhodl vyměnit patnáctý celek bundesligy za druhý tým polské nejvyšší soutěže.

Hlouškovi by přesun mohl pomoci i s ohledem na červnové mistrovství Evropy ve Francii. Univerzální hráč patří do širšího kádru reprezentačního trenéra Pavla Vrby, naposledy ale za národní tým nastoupil vloni v březnu. Bývalý hráč Jablonce, Slavie, Kaiserslauternu, Norimberku a Stuttgartu má na kontě sedm reprezentačních startů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy