MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Hladký vychytal návrat Ipswiche do Premier League

Po dvaadvaceti letech si zahrají fotbalisté Ipswiche s českým brankařem Václavem Hladkým  Premier League. Do prestižní anglické soutěže se vrátí po jistém druhém místě, o kterém rozhodli domácí výhrou 2:0 nad Huddersfieldem.

Hladký oslavuje postup Ipswiche do Premier League
zdroj: Reuters autor: Andrew Couldridge

Ipswich potřeboval proti sestupujícímu Huddersfieldu alespoň bod, vzhledem k prohře třetího Leedsu 1:2 se Southamptonem by ale slavil i v případě porážky. Skóre otevřel v 27. minutě Burns a pojistku přidal krátce po pauze Hutchinson.

Třiatřicetiletý Hladký završil životní sezonu 15. čistým kontem v ročníku. Bývalý brankář Brna, Liberce nebo skotského St. Mirrenu nechyběl v lize ani minutu až do závěru dnešního zápasu, kdy kouč McKenna poslal dochytat nastavení náhradníka Waltona.

Ipswich postoupil podruhé za sebou, ještě loni byl ve třetí lize. Premier League si zahrál naposledy v sezoně 2001/02. Z prvního postupového místa se radují hráči Leicesteru, o třetím týmu rozhodne play-off.