Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Hladký ve Skotsku praktikuje česká opatření. Spekulace o klubech z Glasgow neřeší

Fotbalovou pauzu kvůli pandemii koronaviru tráví ve Skotsku, ale na rozdíl od tamních občanů se řídí spíš podle opatření nařízených v Česku. Brankář Václav Hladký, který působí v klubu St. Mirren, se spolu s manželkou pohybují po Glasgow raději v rouškách. Devětadvacetiletý gólman a odchovanec brněnského fotbalu je díky svým předchozím výkonům na hřišti v hledáčku slavných týmů Celtic a Rangers.

Václav Hladký
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Omezení v Británii jsou podobná těm v Česku. Uzavřeny jsou restaurace, obchody vyjma potravin, lékáren a drogerií. Kluby mají zavřené stadiony i tréninková centra a hráči se připravují individuálně. "Už čtrnáct dní jsme doma a dodržujeme vládní nařízení," uvedl Hladký.

Spoustu informací má i z domova, takže ví, jak důležité v boji s koronavirem je nosit roušky. "Vnímáme to i tady spíše z českého pohledu. Sami jsme si na zdejším internetovém portálu roušky objednali a poctivě je nosíme," řekl Hladký. Než ale první obličejové ochrany před nákazou do glasgowského bytu Hladkých dorazily, poradili si sami. "Žena obětovala podprsenku a ušila dvě roušky pro nás," uvedl brankář s úsměvem.

Jinak se roušky ve Skotsku příliš nenosí. "Větší procento lidí je nemá. Tady to není povinné, takže lidé si s tím tak hlavu nelámou," řekl Hladký.

Trénuje podle instrukcí od trenéra brankářů i kondičního kouče. "Hodně cvičím v bytě i přírodě, nejen sám posilovací cviky, ale s manželkou i jógu. Prostě co se dá," uvedl gólman.

Uloví ho Rangers nebo Celtic?

V dresu St. Mirren se mu daří. S klubem je sice tři kola před koncem na devátém místě tabulky, téměř bez šance proniknout mezi šestici do bojů o titul, nicméně podle expertů patří k nejlepším gólmanům soutěže a objevuje se i v ideálních jedenáctkách skotské ligy. Smlouva v St. Mirren mu končí 9. června a zajímají se o něj i slavné kluby jako Celtic a Rangers.

"Já o tom vím zatím jen z médií. Se mnou nikdo nejednal. Kluby samozřejmě vědí, že mi končí smlouva. V novinách a na webech není co psát, tak se přiživují spekulace. Já to zatím neřeším. Nikdo neví, jak se vše dál vyvine, zda se liga dohraje, či ne. A už vůbec ne, jak to bude v příští sezoně," prohlásil Hladký, který přišel do Skotska loni v lednu z Liberce.

Klub dodržuje s hráči smlouvu v plné výši, žádné škrty v platech nejsou na pořadu dne. "Oni tvrdí, že se spíše zaměří na další sezony, než aby teď jednali s námi o snížení platů," uvedl gólman.

Do Česka se v pauze nechystá. "Jsem zde autem, kanál La Manche je zavřený. I kdybych se dostal až do Česka, tak bych stejně musel do karantény. A co potom, kdyby se měla soutěž rozjet? Přijet domů na otočku pro mě nemá smysl. Tady mi nic nechybí," dodal Hladký.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy