Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín UEFA

"Hezčí" Alves je zpět. Máme misi vrátit Barcelonu zpět na výsluní, řekl a vysvětlil volbu čísla

Po pěti letech je nazpět na dobře známém místě a na Camp Nou za to sklidil bouřlivé přivítání. Barcelona představila fanouškům staronovou tvář Dani Alvese a osmatřiceletý obránce neskrýval velké ambice. Chce tým, který nově vede jiná klubová legenda a bývalý spoluhráč Xavi, vrátit zpět na výsluní.

Dani Alves při návratu do Barcelony
zdroj: Letní olympijské hry autor: Albert Gea

"Jsem teď ještě hezčí, než když jsem odcházel," řekl s úsměvem Alves. "Pokud si pamatujete, když jsem naposledy držel tenhle mikrofon, říkal jsem, že nevím, kdy tento sen skončí. Ale jsem tu znovu a stále si ten sen žiju," uvedl zkušený pravý bek.

Bývalý kapitán brazilské reprezentace se vrátil do Barcelony jako volný hráč poté, co v září ukončil angažmá v Sao Paulu kvůli sporu o nevyplacenou mzdu. V klubu podepsal roční smlouvu. "Díky vám se cítím výjimečně jako jeden z vás. To se nikdy nezmění. Ať žije Barca, ať žije Katalánsko, ať žijí matky, které vás přivedly na svět," vzkázal Alves.

Rodák z Juazeira hrál za Barcelonu v letech 2008 až 2016. Během tohoto období pomohl klubu k šesti titulům ve španělské lize a třikrát triumfoval i v Lize mistrů. Později hrál také za Juventus Turín nebo Paris St. Germain.

"Za posledních pár let se tu věci negativně otočily. Musíme to teď změnit. Je třeba se soustředit na problémy, ale ještě více na jejich řešení. Rád bych, aby se klub vrátil tam, kde byl ještě před několika lety. Tohle je naše mise a dokážeme ji splnit jen všichni společně. Je to velká výzva, ale nikdy jsem si nedával malé cíle," řekl Alves.

Osmičky na dresu si cení, je pro něj čest připomínat Iniestu nebo Stoičkova. "Každý by měl ctít velikány, když jsou ještě na živu. Takže budu nosit tohle číslo, abych jim vzdal respekt," řekl. Přestože bude moci nastoupit k soutěžnímu utkání až v lednu, již tento týden začne trénovat s ostatními.

Barceloně patří v lize deváté místo se 17 body. Na neuspokojivé výsledky po odchodu Lionela Messiho doplatil dříve vyhazovem trenér Ronald Koeman. Jeho nástupce Xaviho klub představil minulé pondělí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články