BBV po 25 letech

Hertha se dvakrát vrátila do zápasu se Schalke a bere bod. Darida střídal až v závěru

Přiblížili se pohárovým příčkám, na což se však nadřeli. Fotbalisté Herthy Berlín v předehrávce 19. kola Bundesligy se Schalke dvakrát smazali jednogólové manko a remizovali 2:2. Český reprezentant Vladimír Darida nastoupil za domácí až v závěru, když v 87. minutě nahradil nejlepšího týmového střelce Ondreje Dudu.

Daniel Caligiuri ze Schalke v souboji s Davie Selkem z Herthy
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Jan Huebner/Taeger

Slovenský útočník se tentokrát střelecky neprosadil, ale měl velký podíl na prvním gólu Herthy. Na Konopljankovu branku ze 17. minuty odpověděl v 39. minutě Grujič, kterého efektně patičkou vyslal na zteč právě Duda.

V hektickém závěru prvního poločasu poslal hosty ve 44. minutě znovu do vedení pohotovou ranou Uth. Ještě před přestávkou ale opět vyrovnal ve čtvrté nastavené minutě hlavou Ibiševič. Hertha je v tabulce sedmá, Schalke patří dvanácté místo.