Následuje
Branky, body, vteřiny

Henderson dostal konečně od Kloppa volnost, odvděčil se gólovou přihrávkou

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp po domácím vítězství 2:0 nad Portem v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů vyzdvihl výkon kapitána Jordana Hendersona. A také se omluvil fanouškům, že kapitánovi nedal větší volnost při útočných akcích už dříve.

Jordan Henderson
zdroj: Reuters autor: Carl Recine

Henderson nedávno prozradil, že trenéra už nějaký čas prosil, aby ho nechal více útočit. A když Klopp svolil, protože defenzivní práci v záloze převzal Brazilec Fabinho, anglický reprezentant se mu okamžitě odvděčil.

V pátek jako střídající hráč přispěl gólem k výhře 3:1 nad Southamptonem a v úterý proti Portu odstartoval skvělou přihrávkou akci před druhým gólem.

"Hendo je výborný hráč a zjevně se mu na novém postu líbí. Nehráli jsme ho tam tři a půl roku, za což se omlouvám," smál se po zápase Klopp. "Jsem rád, že ukázal, co umí, ale skvělý výkon podal nejen on," prohlásil německý kouč.

Sestřih utkání Liverpool - FC Porto

Myslel tím především záložníka Nabyho Keitu, který podle vlastních slov odehrál nejlepší zápas od letního příchodu z Lipska.

"Naby hrál opravdu velmi dobře. Už v minulém zápase byl s každou minutou lepší a teď v tom pokračoval," prohlásil Klopp.

Liverpool si v minulé sezoně zahrál finále Ligy mistrů a před odvetou s Portem, která je v Portugalsku na programu za týden, má na dosah semifinále.

"Po přestávce jsme sice trochu polevili, ale na výhře 2:0 nelze nic kritizovat," uvedl Klopp. "V prvním zápase ještě nikdo nic nerozhodnul, takže nás teď čeká náročná odveta," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy