Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Heidenheim si poprvé zahraje Bundesligu. Hamburk musí znovu do baráže

Fotbalisté Heidenheimu si v příští sezoně poprvé v historii zahrají v nejvyšší německé soutěži. Do Bundesligy postoupili díky vítězství 3:2 na hřišti sestupujícího týmu Jahn Regensburg v dramatickém zápasu posledního kola druhé ligy. Přímý postup unikl Hamburku, tradiční klub musí stejně jako loni do baráže.

Fotbalisté Heidenheimu si v příštím ročníku zahrají nejvyšší německou soutěž
zdroj: Facebook 1. FC Heidenheim 1846 e. V.

Heidenheim se stal nakonec i vítězem druhé ligy. O skóre předstihl Darmstadt, který si zajistil návrat do Bundesligy už minulý týden a dnes nebodoval. Ke klíčovému vítězství Heidenheim dokráčel po vlastním gólu soupeře, brance z penalty v třetí nastavené minutě a vítězné trefě v deváté minutě po vypršení řádné hrací doby.

O bod třetí skončil Hamburk, jenž se od premiérového sestupu v roce 2018 zatím marně snaží vrátit mezi elitu. V baráži na dva zápasy se střetne s šestnáctým týmem bundesligové tabulky Stuttgartem. Loni HSV prohrál s Herthou Berlín.