Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Finsko

Hattrick za reprezentaci všechno převýšil. Jsem hrozně šťastný, zářil Chytil

Jako první hráč v historii samostatné české reprezentace vstřelil při debutu hattrick. Navíc doma na Andrově stadionu v Olomouci. Útočník Mojmír Chytil mezi 13. a 23. minutou sestřelil Faerské ostrovy, pomohl k jednoznačnému vítězství 5:0 a po závěrečném hvizdu označil zápas za nezapomenutelný.

"Jsem hrozně šťastný, v zakončení jsem měl i štěstí. Myslel jsem si, že si vždycky budu hlavně pamatovat na první ligový gól proti Spartě, ale tohle všechno převýšilo. Po třetím gólu jsem byl už trochu dojatější. Je to krásné," řekl Chytil.

Skóre otevřel ve 13. minutě, kdy si naběhl na Coufalův dlouhý pas za obranu a po ukázkovém zpracování poslal míč kolem gólmana Nielsena do sítě. Český útočník zachoval sám před brankářem chladnou hlavu i o šest minut později po Součkově přihrávce a hattrick dokonal v 23. minutě hlavou po Zmrhalově centru.

"Už před zápasem jsem klukům z Olomouce říkal, že by bylo fajn, kdybychom dali co nejdřív gól. Na videu jsme viděli, že je to houževnatý soupeř, žádní nazdárkové. První branka nám hrozně pomohla," podotkl.

Odchovanec prostějovského a olomouckého fotbalu se hned při svém debutu zapsal hattrickem během deseti minut do reprezentační historie. Pouze nejlepší střelec národního týmu Jan Koller zvládl nasázet tři branky ještě o tři minuty rychleji, v roce 2005 proti Makedonii přispěl k výhře 6:1 nakonec čtyřmi trefami.

"Ani nevím, co na to mám říct. Je to krásné, ale s takovými hráči se vůbec neporovnávám. Je pro mě hlavně pocta být v reprezentaci," uvedl Chytil, ze kterého spadl tlak hned po úvodním hvizdu. "Před zápasem byla velká nervozita, ale po rozcvičce a při příchodu na hřiště už opadla. Tenhle stadion dobře znám, to mi pomohlo," upozornil.

Čeští fotbalisté v čele s Mojmírem Chytilem oslavují gól
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Kromě Chytila odehráli premiérový zápas za národní tým i jeho kluboví spoluhráči Ondřej Zmrzlý a Jan Navrátil. "Je fajn, že jsme všichni nastoupili. Je skvělé, že je nás tu tolik a že jsme si to před domácími fanoušky mohli všichni užít," ocenil autor šesti ligových branek, kterými pomohl Olomouci ke čtvrtému místu po podzimní části.

Urostlý útočník dal druhý hattrick v sezoně a navázal na pohárový duel proti Uničovu (4:2). Formu z klubu si přenesl i do národního týmu. "Trenér Šilhavý po mně chtěl, ať hraju to, na co jsem zvyklý z klubu. A abych plnil pokyny, které mi dal před zápasem. To se podle mě povedlo," pochvaloval si Chytil, kterého čeká po hattricku i vysoké zápisné v kabině a vyřizování množství gratulací. "Asi si budu muset půjčit, uvidíme. A na telefon jsem se ještě pořádně nedíval, ale sám jsem zvědavý, kolik tam toho bude," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články